Tomek Michniewicz i "Reszta świata" w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 16:00
Już w najbliższy piątek, 17 lipca, Program 3 Polskiego Radia zaprasza na nową audycję Tomka Michniewicza, cenionego podróżnika, reportażysty, organizatora wypraw. Dziennikarz od początku lipca prowadzi poniedziałkowy "Klub Trójki". Teraz, w każdy piątek o godzinie 10.05, będzie można także słuchać jego autorskiego magazynu zatytułowanego "Reszta świata".
Tomek Michniewicz
Tomek MichniewiczFoto: Polskie Radio

poprawność_polityczna_1200.jpg
O języku "poprawności politycznej"

"Reszta świata" to mój autorski magazyn, który będzie pokazywał Polskę w kontekście globalnym – zarówno mechanizmy wpływu naszych decyzji na resztę świata, czego najczęściej nie dostrzegamy, ale też procesy, jakim sami jesteśmy poddawani. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, mają one wpływ na nasze decyzje i wybory – mówi Tomek Michniewicz. – To będzie interdyscyplinarna formuła magazynowa: w poprzek podróży, spraw międzynarodowych, ekologii i ochrony środowiska z elementami lifestyle'owymi czy poradnikowymi. Zapraszam w każdy piątek od godz. 10.00 do 12.00! A w najbliższy poniedziałek na "Klub Trójki" o 21.00 – dodaje dziennikarz.

słoń 1200.jpg
Czy wolonturystyka faktycznie pomaga?

Tomek Michniewicz wrócił na antenę Trójki po 10 latach. Przez wiele lat był związany z Polskim Radiem, między innymi jako szef i reporter wielu podróżniczych i międzynarodowych projektów, zarówno w Programie 3, jak i Czwórce (wówczas Polskim Radiu BIS) – akcji "Trójka Przekracza Granice", Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2008, "Dnia Expo 2012", Igrzysk Olimpijskich w Pekinie czy wyborów prezydenckich w USA w 2008 roku. W Radiu BIS prowadził autorskie programy kulturalne ("Dobry wieczór", magazyn filmowy "Klaps"), muzyczne (promującą debiutantów "Scenę"), informacyjno-publicystyczne ("Popołudnik") i rozrywkowe ("Treleranek"). Jest także autorem pierwszego w Polsce programu o backpackingu "Dziko i tanio". Słuchacze pamiętają także jego audycję w radiowej Jedynce (2013-2016). W ostatnim czasie był gospodarzem programu "Mapa świata" w Radiu Zet.

Swoje reportaże i fotoreportaże publikował również m.in. w "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Przekroju”, "Focusie", "Playboyu", "National Geographic Traveler", "Życiu Warszawy", "Podróżach", "Ślizgu" i "Urodzie życia". Jest autorem pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych.

To także laureat wielu nagród i wyróżnień – m.in. Travelera 2019 – nagrody National Geographic Traveler za książkę "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata", czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel, nagrody Osobowość Roku 2019, przyznawanej przez magazyn "Osobowości i sukcesy". Jest członkiem jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

***

Na audycję Tomka Michniewicza "Reszta świata" zapraszamy w piątek (17 lipca) o godz. 10.05