Kryzysy psychiczne – jak sobie z nimi radzić?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 00:00
Co czwarty Polak doświadcza kryzysu psychicznego. Na ten problem chce zwrócić uwagę Kamil Lorenc w swojej wędrówce po górach pod hasłem #PoGodnySzlak. Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Pacjenta.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: buy_me_some_coffee/pixabay

W dniach 9-29 sierpnia Kamil będzie wędrował Głównym Szlakiem Beskidzkim (blisko 500 km), by w ten sposób przypomnieć o problemach, prawach, potrzebach osób chorujących psychicznie, a także o potrzebach zmian dotyczących ochrony zdrowia psychicznego w Polsce. Akcja odbędzie się we współpracy z fundacją eFkropka.


Posłuchaj
50:24 2020_07_28 23_08_50_PR3_Audycja.mp3 Jak pomagać tym, którzy są w kryzysie? (Trójka)

 

Gośćmi audycji byli: Kamil Lorenc oraz przedstawicielka fundacji – Katarzyna Szczerbowska, osoba z doświadczeniem kryzysu psychicznego, z diagnozą schizofrenii. Jest w radzie Fundacji eFKropka. Od lat działa na rzecz pacjentów psychiatrycznych. Z zawodu dziennikarka. Pracuje w Biurze do spraw Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

***

Tytuł audycji: Audycja muzyczno-publicystyczna
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Kamil Lorenc (podróżnik), Katarzyna Szczerbowska (fundacja eFKropka)
Data emisji: 28.07.2019 
Godzina emisji: 23.08

Czytaj także

Życie w obliczu diagnozy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 02:00
Jak poradzić sobie z wiadomością o ciężkiej chorobie – naszej lub bliskiej nam osoby? Jak się wobec takiej osoby zachować? Jak funkcjonować ze świadomością, że nasze życie już nie będzie takie samo, jak przed diagnozą? – Ważna jest cierpliwość i świadomość, że nie ma prostych recept – odpowiada psychoonkolog Anna Długołęcka.
rozwiń zwiń