Nowoczesność i tradycja promują Żywiecczyznę

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 08:30
Kto jest lepszy w kuchni: góralki, czy znani z ekranów telewizorów mistrzowie patelni? Odpowiedź poznamy w czteroodcinkowym show "Bitwa Smaków – Tradycja kontra Nowoczesność".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/kamienczanka

Kulinarne show "Bitwa Smaków – Tradycja kontra Nowoczesność", czyli nowocześni kucharze kontra góralki z kół gospodyń wiejskich z Żywiecczyzny, to rywalizacja między kucharzami ze znanych show kulinarnych np. Hell's Kitchen takimi jak Sebastian SZROMU Schrom czy Zbigniew Harężlak , a paniami z Kół Gospodyń Wiejskich. Dobra zabawa, elitarne jury: Miss Polski 2019, Miss Polski Nastolatek 2019, Agnieszka Kuszewska i Ewa Rogalska z Googlebox, czy Bogusław Biernat sołtys Leśnej i założyciel zespołu Dukat.

– Chcieliśmy stworzyć kulinarne reality show. Postanowiliśmy sprowadzić gwiazdy telewizji, które rywalizować będą z paniami z Kół Gospodyń Wiejskich. W jury też zasiadają znane twarze, tak, by przyciągnąć młodzież, która powie potem "ale ta tradycja jest fajna!" – mówi Michał Guzdek, jeden z prowadzących program.

Posłuchaj
03:23 PR3_MPLS 2020_08_31-08-14-19.mp3 Kulinarne show, które promuje tradycję (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)

 

– Do nagrywania używamy drona. Żywiecczyzna to również przepiękne panoramy i można się zaskoczyć. Odcinek trwa około 30 minut. Prezentują się tam też zespoły regionalne i ich kapele. Nasz region słynie z tradycji i ta ludowość przebija się wszędzie. To również chcieliśmy pokazać – dodaje Izabela Pyclik, pomysłodawczyni projektu i prowadząca. 

Youtube/CoSieDzieje TV

Wszystkie odcinki programu "Bitwa Smaków – Tradycja kontra Nowoczesność" można zobaczyć w internecie. Projekt zdobył uznanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które postanowiło wspomóc jego twórców.

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Autor materiału reporterskiego: Jarosław Krajewski
Data emisji: 31.08.2020
Godzina emisji: 8.14

mat. promocyjne/ml/gs

Czytaj także

Kieleckie melodie i współczesne teksty. Tęgie Chłopy w selekcji WOMEX 2020

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 06:51
WOMEX, czyli World Music Expo to najważniejsza impreza na świecie poświęcona muzyce etnicznej, folkowej i muzyce świata. Wydarzenie odbędzie się w Bukareszcie w dniach 21-25 października. Spośród kilku tysięcy zgłoszonych zespołów jury wybrało kilkanaście grup z całego świata, w tym wywodzącą się z Kielecczyzny kapelę Tęgie Chłopy.
rozwiń zwiń