Niepełnosprawny Michał i jego "Wyprawa dla przyszłości"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 07:30
35-letni Mariusz Zimowit nie widzi, nie słyszy i nie mówi. Mimo to właśnie w towarzystwie ojca i jego znajomego rozpoczął kajakową wyprawę przez całą Polskę. To wszystko w ramach programu "Wyprawa dla przyszłości", którego pomysłodawcą jest właśnie pan Mariusz. Jego celem jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację osób niepełnosprawnych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

 

Posłuchaj
04:01 PR3_MPLS 2020_09_02-07-22-05.mp3 Płynie kajakiem na drugi koniec Polski, by dodać skrzydeł niepełnosprawnym (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)

 

Dla Pana Mariusza, który ma na swoim koncie dyplom masażysty i kucharza, długo wyczekiwana wyprawa kajakowa to kolejna próba udowodnienia innym, że osoba niepełnosprawna może osiągnąć tyle, co osoba pełnosprawna, a nawet więcej. 

Rozwiń SKrzydła_Fundacja PODAJ DALEJ (4) 1200.jpg
Nie tylko "Rozwiń skrzydła"…

– Płynę przez Polskę, aby zwrócić uwagę na problem osób niepełnosprawnych i niesłyszących. Wielu moich kolegów nie ma pracy. Ja też przez 14 lat nie miałem pracy. Chcę pokazać ludziom, że jestem taki sam, jak inni – mówi, a właściwie miga Mariusz Zimowit. 

Jezioro Jamno – to tu Mariusz Zimowit zakończy swoją wyprawę PAP/Marcin Bielecki Jezioro Jamno – to tu Mariusz Zimowit zakończy swoją wyprawę PAP/Marcin Bielecki

Jego podróż rozpoczęła się w Reczpolu koło Przemyśla, a zakończy w rodzinnych Osiekach nad jeziorem Jamno. Po drodze Pan Mariusz i jego towarzysze popłyną przez San, Wisłę, Kanał Bydgoski, Noteć, Wartę, Odrę, a ponadto pokonają 100 kilometrów morzem wzdłuż wybrzeża. Kajakowa "Wyprawa dla przyszłości" ma potrwać około 30 dni.

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Autor materiału: Marek Cynkar
Data emisji: 2.09.2020
Godzina emisji: 7.22

pr/kr

Czytaj także

O sztuce odpoczynku i pokonywania porażek

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 11:40
– Hiszpański psycholog Rafael Santandreu uważa, że to my sami tworzymy nasze życie, a do szczęścia wystarczy niewiele: jedynie odpuszczenie i tworzenie – mówi Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerowa Stolica Polski. Kręć kilometry i rywalizuj z mieszkańcami innych polskich miast !

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 15:00
Ponad 40 polskich miast podjęło wyzwanie rzucone przez Bydgoszcz i dołączyło do rywalizacji o Rowerowy Puchar Polski, która ruszyła 1 września. Jest to już druga edycja tej wspaniałej zabawy. Dzięki niej ograniczamy smog w naszych miastach, dbamy o środowisko i własne zdrowie. Przesiądźcie się na dwa kółka i pomóżcie swojemu miastu zdobyć puchar!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie było tegoroczne lato w Tatrach? Podsumowanie TOPR

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 08:45
Koniec wakacji to czas pierwszych turystycznych podsumowań. Ratownicy TOPR szacują, że na tatrzańskich szlakach, mimo pandemii, było więcej osób niż w latach ubiegłych.
rozwiń zwiń