Samotność, rower i noclegi na dziko

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 08:20
Maria Garus z Katowic pewnego dnia stwierdziła, że chce zwiedzić świat. Na rowerze. Jak postanowiła, tak zrobiła - samotna podróż przez dwie Ameryki zajęła jej blisko trzy lata!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Mila Supinskaya Glashchenko

Posłuchaj
05:05 Rowerem_przez_dwie_Ameryki.mp3 Rowerem przez obie Ameryki (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)

 


kobieta rower morze 1200.jpg
Japonia z perspektywy kobieco-rowerowej

W życiu pani Marii wszystko się układało: miała dom, pracę, związek. A jednak postanowiła to zmienić i, jak sama mówi, "raz w życiu zrobić coś totalnie dla siebie". Wybrała się więc w podróż życia rowerem. Dlaczego właśnie takim środkiem lokomocji? Bo jest po prostu tani, a pani Maria nie miała dużo oszczędności. A dlaczego przez dwie Ameryki? – Stwierdziłam, że jeśli wybiorę miejsce blisko Polski, to bardzo szybko wrócę. Przy pierwszym problemie – wyznaje szczerze podróżniczka.

Czytaj także:

Podróż rozpoczęła za kołem podbiegunowym na Alasce, a zakończyła na południu Argentyny. W ciągu blisko trzech lat przejechała ponad 24 tys. kilometrów! – To mogłoby trwać krócej, gdyby nie roczny pobyt w Meksyku – śmieje się pani Maria.

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Autorka materiału reporterskiego: Konstancja Snopczyńska
Data emisji: 2.09.2020
Godzina emisji: 8.13

pr/kr

Czytaj także

Przez obie Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 10:00
Ta wyprawa trwała ponad rok i nie była pozbawiona wyzwań oraz niespodzianek. O wielomiesięcznym przejeździe z Maciejem Kamińskim autem przez obie Ameryki opowiedział w Trójce Michał Woroch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ola Synowiec, Arek Winiatorski - pieszo przez dwie Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 16:05
Ola Synowiec i Arek Winiatorski to para podróżników, którzy bez żadnego przygotowania fizycznego wyszli na spacer... przez dwie Ameryki. Rozpoczęli go w Panamie, a skończyli w Vancouver.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Łacińska i Karaiby zmagają się z COVID-19. Ponad 400 tys. zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 23:42
Z powodu zakażenia koronawirusem w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zmarło ponad 23 tys. osób. Odnotowano ponad 400 tys. przypadków zakażeń. Połowa przypadków śmiertelnych przypada na Brazylię.
rozwiń zwiń