Wielki powrót Chemii

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:00
Już niebawem, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukaże się najnowszy album zespołu Chemia: "Something to Believe In". Czego możemy się spodziewać po tym wydawnictwie?
Chemia
ChemiaFoto: mat. prasowe

"Something to Believe In" pojawi się w sprzedaży wiosną przyszłego roku. Album promuje singiel "Modern Times", który został wyprodukowany i nagrany w Londons Baltic Studios przez znanego, wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzystę i kompozytora Andy'ego Taylora. Taylor kojarzony jest głównie z zespołem Duran Duran, ale występował także jako gitarzysta, autor tekstów i producent muzyczny takich wykonawców jak The Power Station, Robert Palmer, Rod Stewart, The Almighty, Thunder, Paul Rodgers i wielu innych.


Chemia "Modern Times" Chemia "Modern Times"

– To ciekawa historia, która jest dla nas cały czas swego rodzaju szokiem. Sami nie wiemy, jak do tego doszło, ale pracując nad nowym materiałem, spotkaliśmy na swojej drodze Andy'ego Taylora. Przez wiele lat był on, można powiedzieć, poza biznesem, ale od 2018 roku jest coraz bardziej aktywny. Nasz management zaproponował współpracę, po czym odbyliśmy próbną sesję nagraniową. Okazało się, że było to bardzo udane spotkanie. Praktycznie od pierwszej rozmowy mieliśmy świadomość, że to działa. Praca w studio była przyjemnością i wychodząc z niego, mieliśmy utwór, który jest naszym pierwszym singlem, czyli "Modern Times" – opowiada lider Chemii Wojciech Balczun.


Posłuchaj
18:08 2020_09_08 07_40_40_PR3_Do_Trojki_zaprasza_Michal_Kirmuc.mp3 Wojciech Balczun o nowym wydawnictwie Chemii (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)

 

Producent płyty jest niezwykle istotny, bo to on wpływa na to, jak brzmi i jaki charakter ma zarejestrowana na krążku muzyka. Nie jest to jednak jedyny ślad, jaki Andy Taylor zostawił po sobie na najnowszym albumie Chemii.

– To w ogóle sytuacja niesamowita z naszej perspektywy. Zrodził się pomysł, by Andy Taylor napisał wszystkie teksty na "Something to Believe In", dzięki czemu stał się jej współautorem – dodaje muzyk.

Youtube/Chemia

Zespół Chemia został założony w 2007 roku w Warszawie przez Wojciecha Balczuna. Grupa wydała 5 albumów, z czego ostatni, "Let me", ukazał się w roku 2015.

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Gość: Wojciech Balczun (zespół Chemia)
Data emisji: 8.09.2020
Godzina emisji: 7.40

mat. prasowe/ml/kr

Czytaj także

Jak gra "Janko Muzykant"? Odnaleziono ścieżkę dźwiękową do przedwojennego filmu

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 07:50
– To nawet nie jest szczęśliwe znalezisko, ale po prostu sensacja – mówi Michał Pieńkowski, filmograf z Filmoteki Narodowej-Instytutu Audiowizualnego, który odkrył we Włoszech zagubioną kinematograficzną perłę w postaci ścieżki dźwiękowej do filmu "Janko Muzykant" z 1930 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kieleckie melodie i współczesne teksty. Tęgie Chłopy w selekcji WOMEX 2020

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 06:51
WOMEX, czyli World Music Expo to najważniejsza impreza na świecie poświęcona muzyce etnicznej, folkowej i muzyce świata. Wydarzenie odbędzie się w Bukareszcie w dniach 21-25 października. Spośród kilku tysięcy zgłoszonych zespołów jury wybrało kilkanaście grup z całego świata, w tym wywodzącą się z Kielecczyzny kapelę Tęgie Chłopy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30 lat temu odszedł Mieczysław Fogg. Słynny baryton ma swoją tablicę pamiątkową na warszawskim Grochowie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 16:30
We czwartek 3 września przypada 30. rocznica śmierci nestora polskiej piosenki, żołnierza Armii Krajowej i Sprawiedliwego wśród Narodów Świata Mieczysława Fogga (1901 – 1980). Miłośnicy twórczości Mistrza i jego rodzina wzięli udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej przy ulicy Majdańskiej 5 na warszawskim Grochowie. To tam Mieczysław Fogg spędził ostatnie lata życia.
rozwiń zwiń