Domki dla jeży staną w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:00
Jeże – urocze, choć "kłujące" zwierzęta. Dzikie, a jednak mieszkające z nami w miastach, parkach i przydomowych ogródkach. I czasami potrzebujące naszej, ludzi, pomocy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com

W Katowicach, w Parku Alojzego Budnioka stanął właśnie pierwszy z 25 domków dla jeży. – Los ich nie oszczędza, mogą choćby zostać rozjechane przez samochód. A to są zwierzęta bardzo pożyteczne, trzeba je chronić. Dlatego zależy nam na tym, aby jeże w Katowicach miały się lepiej – mówi wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba. 


Posłuchaj
03:31 2020_09_21 08_41_11_PR3_Do Trojki_zaprasza_Michal_Kirmuc.mp3 W Katowicach stanął pierwszy z planowanych 25 domków dla jeży (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)

Opisując katowicki domek dla jeży, można powiedzieć, że składa się z kopuły i dwóch prostokątów. Kopuła jest miejscem, gdzie zwierzę może się ukryć i spokojnie spać. Natomiast owe prostokąty są po prostu wyjściami, gdyż w naturze jeż woli mieć dwa wyjścia ze swojego schronienia. Ale są też inne modele domków – ważne, aby dobrze służyły jeżom.

Domki dla jeży/YouTube TvKłodzka


***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Autorka materiału reporterskiego: Marta Dobrowolska
Data emisji: 21.09.2020
Godzina emisji: 8.41

pr/mk

Czytaj także

Jak pomagać zwierzętom w czasie zimy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 00:00
Zima to ciężki czas również dla zwierząt. W tym wydaniu "Czasu niezwykłego" rozmawialiśmy o działalności organizacji, które pomagają zwierzętom w okresie jesienno-zimowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko ludzie potrzebują pomocy. Działalność schronisk dla zwierząt w czasie epidemii

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 09:21
– Mamy 40 bezdomnych psów, koty, 60 bocianów, dziewięć saren, trzy lisy, ptaki drapieżne, sowy, kruki. Wszystkie są na naszym utrzymaniu i codziennie muszą być nakarmione, oporządzone i leczone – mówi lekarz weterynarii Radosław Fedaczyński z Centrum Adopcyjnego Lecznicy "Ada" w Przemyślu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa era w prawie dotyczącym schronisk dla zwierząt. "Zmiany będą duże"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 08:45
Szykują się zmiany w prawie związanym z funkcjonowaniem schronisk dla zwierząt. Pierwszą serię rozmów z niemal 50 organizacjami zorganizował resort rolnictwa. – Mam nadzieję, że następuje nowa era, w której rzeczywiście po raz pierwszy w Polsce będziemy chronić zwierzęta dzięki schroniskom, a nie chronić zwierzęta przed schroniskami – mówi Beata Krupianik z Fundacji KARUNA Ludzie Dla Zwierząt. 
rozwiń zwiń