W kuźni młodych talentów. Rusza Akademia Radiowa Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 17:25
Polskie Radio uruchomiło Akademię Radiową. To pierwsza seria specjalistycznych kursów kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów radiowych. – Szkolenia są prowadzone przez doświadczonych trenerów. Wielu z nich to współpracownicy i pracownicy Polskiego Radia, ale nie tylko – zapowiedziała na antenie Trójki prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: Polskie Radio

Posłuchaj
05:18 2020_09_28-17-15-32_Do_Trojki_zaprasza_Wirold_Lazar_Akademia_PR.mp3 Prezes Polskiego Radia dr Agnieszka Kamińska zapowiada powstanie Akademii Polskiego Radia (Do Trójki zaprasza Witold Lazar)

 

Pomysł uruchomienia Akademii Radiowej pojawił się w odpowiedzi na duże zainteresowanie młodych ludzi, którzy chcą związać swoją zawodową przyszłość z Polskim Radiem. – Tak wiele osób zgłasza się do Polskiego Radia, dostajemy mnóstwo interesujących CV. Postanowiliśmy je przejrzeć i wyselekcjonować – mówiła dr Agnieszka Kamińska w rozmowie z Witoldem Lazarem.

pr EN 1200 .jpg
Polskie Radio uruchamia Akademię Radiową

Wśród wykładowców Akademii są doświadczeni radiowcy i eksperci, w tym Edyta Poźniak i Izabela Kuczyńska, które od lat redagują, przygotowują i prezentują serwisy informacyjne Polskiego Radia. Kursanci podczas zajęć będą mogli dowiedzieć się również, w jaki sposób przygotować dźwięk, jak go zmontować, ale również, jak dotrzeć do rozmówców. Będą także warsztaty z prowadzenia audycji muzycznych.

Siedziba Polskiego Radia przy al. Niepodległości w Warszawie  Foto: Polskie Radio Siedziba Polskiego Radia przy al. Niepodległości w Warszawie Foto: Polskie Radio

W Akademii Radiowej zajęcia z reportażu radiowego poprowadzi Marek Miller, reporter i założyciel Laboratorium Reportażu, a zajęcia z socjologii – prof. Andrzej Zybertowicz. – Ma on wspaniałe pomysły na to, w jaki sposób zachęcić młodych ludzi do przełamania lęku przed kontaktem z kimś na ulicy albo w urzędzie – zachęcała prezes Polskiego Radia.

prezes1200.jpg
Prezes Polskiego Radia: nasza szkoła reportażu jest doceniana na całym świecie

Dr Agnieszka Kamińska podkreśliła, że Polskie Radio potrzebuje młodych artystów słowa i dźwięku. Większość zajęć będzie miała formę warsztatów. – Oczywiście są tam zajęcia teoretycznie, ale w minimalnym zakresie – dodała.

Oferta skierowana jest do studentów i absolwentów studiów wyższych. Mogą zgłaszać się studenci trzeciego roku studiów i wyższych lat. Mile widziane są osoby, które mają już w swoim koncie doświadczenie w pracy w radiu. Lada dzień Akademia Radiowa Polskiego Radia uruchomi swoją stronę internetową.

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Witold Lazar
Gość: Dr Agnieszka Kamińska (prezes Polskiego Radia)
Data emisji: 28.09.2020
Godzina emisji: 17.15

IAR/kr

Czytaj także

Polskie Radio nagrodziło najlepsze dokumenty radiowe na Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 15:00
Nagrodę Polskiego Radia w kategorii "Dokument Radiowy" XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni otrzymał reportaż "Sześciu z Żagania" Kamila Hypkiego z Polskiego Radia Zachód. Nagrodę wręczyła laureatowi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. – Żadna forma twórczości radiowej nie ukazuje życia lepiej – zarówno jego aspektów codziennych, jak i heroicznych – niż reportaż – mówiła podczas uroczystości zamknięcia Festiwalu, która odbyła się w niedzielę 27 września.
rozwiń zwiń