Piotrkowska SOWA – interaktywne laboratorium wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 08:00
W piotrkowskiej Mediatece 800-lecia powstanie Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności, w skrócie SOWA. To wspólny program Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kolejna taka placówka planowana jest w Raciborzu, a łącznie ma ich powstać 32 w średnich miastach całej Polski.
Fragment wystawy w warszawskim Centrum Nauki Kopernik
Fragment wystawy w warszawskim Centrum Nauki KopernikFoto: shutterstock/Ksenija Ok

– Będzie to przestrzeń edukacyjna i naukowa, w której wszyscy zwiedzający, a zwłaszcza młodzi ludzie, będą mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty za pomocą interaktywnych eksponatów – tłumaczy dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer. – Te eksponaty zostaną w całości zaprojektowane i zbudowane w CN Kopernik – dodaje.


Posłuchaj
03:32 2020_09_30 07_45_13_PR3_Do_Trojki_zaprasza_Michal_Kirmuc.mp3 W Piotrkowie Trybunalskim została otwarta SOWA - Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności (Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć)

– Eksponatom będzie towarzyszyła dodatkowa strefa, strefa aktywności. Nazwaliśmy ją "Majsterią" i ona również jest oparta na wzorcu z CN Kopernik. Motyw przewodni tej strefy brzmi: Myślisz lepiej niż myślisz. W tej przestrzeni ludzie będą mogli rozwiązywać problemy poprzez konstruowanie i budowanie – opowiada dyr. Firmhofer.

Wystawy CN Kopernik w Piotrkowie – konferencja prasowa/YouTube Piotrków Trybunalski


***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Michał Kirmuć
Autorka materiału reporterskiego: Monika Gosławska
Data emisji: 30.09.2020
Godzina emisji: 7.45

pr

Czytaj także

Jedyne takie warsztaty

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 19:00
Co łączy śpiewaczkę operową, kobietę na macierzyńskim i miłośnika stolarstwa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagrajmy w nauczanie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 18:00
Ministerstwo Edukacji Narodowej poszukuje szkół do udziału w pilotażowym programie używania gier komputerowych w edukacji. Czyżby takie produkcje miały stać się konkurencją dla książek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna inteligencja: zagrożenie czy pomoc?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 08:00
Współcześnie, obecność sztucznej inteligencji w życiu nikogo nie dziwi: na co dzień korzystamy z pomocy wirtualnych asystentów, którzy coraz lepiej znają nasze potrzeby. Czy faktycznie stanowi to dla nas zagrożenie?
rozwiń zwiń