Audycje na czterech kółkach – startuje Polskie Radio Kierowców!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:50
Startuje Polskie Radio Kierowców – całodobowy, nowoczesny i interaktywny projekt Polskiego Radia. – Nawet jeżeli ktoś nie do końca "siedzi" w świecie motoryzacyjnym, bardzo chętnie posłucha o nowych przepisach, o zmianach, ułatwieniach – mówił w Trójce Kuba Marcinowicz, którego będziemy mogli usłyszeć już pierwszego dnia działalności radia, który czeka nas w piątek 16 października.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ BLACKDAY

V2 1920x1080.png
Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Startuje Polskie Radio Kierowców

Posłuchaj
02:36 2020_10_15 17_40_07_Do_Trojki_zaprasza_Witold_Lazar.mp3 Radio Kierowców rusza 16 października! Kuba Marcinowicz o nowym projekcie Polskiego Radia (Do Trójki zaprasza Witold Lazar)

 

Dzięki Radiu Kierowców, właściciele samochodów, motocykli i innych pojazdów w całej Polsce i poza jej granicami będą mogli być na bieżąco z nowinkami ze świata motoryzacji i sportu, informacjami drogowymi i pogodowymi, a także zaczerpnąć porady z zakresu prawa o ruchu drogowym.

– Postanowiliśmy odkurzyć pewien dokument, z którego tak naprawdę korzystamy tylko raz w życiu, czyli kodeks drogowy. Postanowiliśmy więc odświeżyć niektóre przepisy i będziemy przypominać je codziennie u nas na antenie – zapowiada Kuba Marcinowicz. 


Muzyka drogi

Jak wiemy, nie ma radia bez muzyki. Na liście emitowanych utworów znajdą się zarówno klasyki muzyki polskiej i zagranicznej, jak i muzyczne "świeżynki". – Założenie jest jedno  przy tej muzyce ma się dobrze jeździć – podsumował dziennikarz Radia Kierowców.

Jedyna taka aplikacja

Wraz z działalnością Radia Kierowców startuje aplikacja mobilna, dzięki której możemy słuchać audycji po podpięciu telefonu do zestawu głośnomówiącego. Dzięki niej Słuchacz może także informować o korkach i innych trudnościach na drodze, gdziekolwiek się znajduje. – Można wysłać zdjęcie, wysłać notatkę głosową, informację tekstową i powiedzieć, gdzie konkretnie dzieje się coś niedobrego – wyjaśnia rozmówca Witolda Lazara.


Pierwszy sygnał Radia Kierowców będzie można usłyszeć w piątek 16 sierpnia 2020 roku Foto: Polskie Radio Pierwszy sygnał Radia Kierowców będzie można usłyszeć w piątek 16 sierpnia 2020 roku Foto: Polskie Radio

W drogę z radiem cyfrowym

Radio Kierowców będzie funkcjonować w technologii DAB+. Powstanie Polskiego Radia Kierowców oraz rozwijanie oferty cyfrowej przez publicznego nadawcę ma związek z przepisami "Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej" (EECC), który nakłada obowiązek instalowania we wszystkich nowych samochodach radioodbiorników umożliwiających odbiór naziemnego sygnału cyfrowej radiofonii. 

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Witold Lazar
Gość: Kuba Marcinowicz (Polskie Radio Kierowców)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 14.45

kr