Kultura ludowa teraz także w sieci

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 12:30
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi planował organizację kilku jesiennych spotkań promujących kulturę ludową. Niestety, sytuacja epidemiczna wymusiła drastyczną modyfikację pierwotnych zamierzeń.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Michal Ludwiczak

W zaistniałej sytuacji, jak wiele innych instytucji kulturalnych, także Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi przeniósł swoje działania do sieci. I aby nie tracić kontaktu z sympatykami, zaproponował kolejne spotkanie. Tym razem w formie konkursu "Ukryte w słowach".


Posłuchaj
02:15 2020_10_23 12_15_44_PR3_Trojka_do_trzeciej.mp3 Konkurs Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (Trójka do trzeciej)

Nasz konkurs, jak sama nazwa wskazuje, polega na wyszukaniu czegoś, co jest ukryte w tekście - tłumaczy Magdalena Trzaska z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. - To proste, chodzi o wyszukiwanie w treściach wszystkich artykułów, które znajdują się na naszych stronach, i odpowiadanie na zadane pytania. Nie trzeba wychodzić z domu: po prostu trzeba je uważnie czytać - dodaje.

W konkursie może wziąć udział właściwie każdy (osoby nieletnie potrzebują zgody opiekunów). Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej nikidw.edu.pl. 

Trebunie Tutki Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi Warszawa 3.08.2020/YouTube Magazyn_informacyjnyTV


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Gość: Magdalena Trzaska (Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi)
Data emisji: 23.10.2020
Godzina emisji: 12.15

pr

Czytaj także

Animatorzy kultury łączcie się (online)! O 10. Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 13:40
"Animacja w sieci" – to hasło tegorocznej Ogólnopolskiej Giełdy Projektów – święta animatorów kultury z całej Polski. Wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury odbędzie się w dniach 15-16 października w Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu. O tym, czego możemy spodziewać się po 10. już edycji, opowiedziała rzecznik prasowy NCK Joanna Bancerowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek książki w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 14:00
Koronawirus drastycznie przebudował nasze życie. Wymusił zmianę społecznych zachowań, ale także naszych indywidualnych nawyków. Jak na tę sytuację zareagował rynek czytelniczy, jak on wygląda w tej chwili?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr z serca lasu – leśnicy aktorami

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 14:00
Pracownicy Nadleśnictwa Pułtusk po godzinach są aktorami. Założyli amatorski Teatr Pod Dębem, który od ponad pięciu lat z powodzeniem prezentuje się na scenie w Pułtusku i w całym kraju.
rozwiń zwiń