Praca zdalna? Oczywiście, ale tylko z Dubaju!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 18:00
A może rzucić to wszystko i wyjechać? Nie w Bieszczady, jak namawiał popularny niegdyś przebój, ale do... Dubaju! Zjednoczone Emiraty Arabskie namawiają bowiem tych, którzy mogą pracować zdalnie, aby zamieszkali właśnie u nich.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Paule_Knete/pixabay

Niektórzy pracują zdalnie, bo muszą. Są jednak tacy, którzy pracują zdalnie – bo tak chcą i lubią. Siedzą na balkonie, w ogródku lub w parku na ławce. Kiedyś siedzieli w kawiarniach, ale z uwagi na ograniczenia pandemiczne ten wariant odpadł. Pojawiła się jednak inna możliwość.


Posłuchaj
02:34 2020_10_26 17_39_50_PR3_Tu_Trojka.mp3 Dubaj zaprasza do pracy... zdalnej! (Tu Trójka)

Może jednak warto puścić wodze fantazji, pomyśleć szerzej i przenieść się gdzieś dalej? Może... poza Polskę? Oto kusząca oferta: organizacja Dubai Tourism uruchamia specjalny program dla tych, którzy chcą właśnie z Dubaju pracować.

Program zapewnia dostęp do wielu ułatwień, choćby cyfrowych, które są niezbędne do takiej pracy. Co ciekawe, wcześniej zamieszkanie w Dubaju, ot tak, było niemożliwe. Teraz to się zmienia. Czy jednak znajdą się chętni?


***

Tytuł audycji: Tu Trójka
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 26.10.2020
Godzina emisji: 17.39

pr

Czytaj także

Jak żyć w temperaturze 50 stopni Celsjusza? Codzienność w Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 09:30
– Moją strategią na przetrwanie lata jest uciekanie z Dubaju, kiedy tylko mogę. Jeżeli już tam jestem, to przemieszczam się "od klimatyzacji do klimatyzacji" – tłumaczy Sylwia Przepłata, która na co dzień mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz, jak odzyskać pieniądze za wycieczki odwołane z powodu pandemii. UFG już przyjmuje wnioski

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 19:08
Od dzisiaj Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przyjmuje wnioski o zwrot pieniędzy za wycieczki odwołane z powodu pandemii. Nowa droga odzyskiwania środków została zapisana w ustawie o tarczy turystycznej. Fundusz został w niej wskazany jako instytucja zajmująca się przyjmowaniem wniosków i ich weryfikacją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże w czasie pandemii. Kanada usunięta przez UE z listy krajów bezpiecznych

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 03:20
Rozwój COVID-19 w Kanadzie sprawił, że Unia Europejska zdecydowała się usunąć ten kraj z przyjętej w lipcu listy krajów uznawanych za bezpieczne w podróżach międzynarodowych.
rozwiń zwiń