Przeszukiwacze zapomnianych kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 17:00
Najlepszy jest pawlacz albo głęboka, górna półka: tam zazwyczaj chowamy ubrania, których nie nosimy, gdyż, zależnie od pory roku, są albo za ciepłe, albo za zimne. Upchnięte przez pół roku, wreszcie doczekują się swojego czasu i zostają wyciągnięte na światło dzienne. Teraz one będą królować!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lada Sher/Shutterstock

Jesień i wiosna to dwa momenty w roku, kiedy zmieniamy garderobę – z letniej na zimową lub na odwrót. I to jest zarazem ten czas, kiedy... sięgamy do przepastnych kieszeni wyciągniętych właśnie płaszczy, kurtek i spodni. I okazuje się, że można tam znaleźć prawdziwe skarby!


Posłuchaj
02:48 2020_10_26 16_43_28PR3_Tu_Trojka.mp3 Skarby ukryte w kieszeniach (Tu Trójka)

A co najczęściej? Paragony, drobne pieniądze lub pamiątki z wakacji w formie biletów zagranicznej komunikacji miejskiej. Te ostatnie często potrafią przywołać wzruszające wspomnienia. Z kolei paragony prowokują do zastanowienia, gdzie są te rzeczy, które wtedy kupiliśmy?

W pralniach sprawdzanie kieszeni to rutynowe działanie przed uruchomieniem maszyny: – Znajdujemy bardzo dużo wizytówek, długopisy, ale także bardzo cenne pióra. Oraz dokumenty: prawa jazdy, dowody osobiste – wylicza jedna z pracownic.

***

Tytuł audycji: Tu Trójka
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Data emisji: 26.10.2020
Godzina emisji: 16.43

pr

Czytaj także

O wyższości pisania ręcznego

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 11:30
Pisanie na komputerze, czy nawet na telefonie, jest mniej męczące i szybsze niż pisanie ręczne piórem lub długopisem. Okazuje się jednak, że mimo to, tradycyjny sposób robienia notatek ma wiele innych zalet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renowacja: nowe życie starych mebli

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 08:00
Od blisko 10 lat coraz popularniejsza jest moda na stare meble. Czy ich odnawianie, przerabianie, dawanie im drugiego życia to dobry pomysł? Co się kryje w PRL-owskim fotelu lub przedwojennej babcinej szafie, że stały się obiektami pożądania?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca zdalna? Oczywiście, ale tylko z Dubaju!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 18:00
A może rzucić to wszystko i wyjechać? Nie w Bieszczady, jak namawiał popularny niegdyś przebój, ale do... Dubaju! Zjednoczone Emiraty Arabskie namawiają bowiem tych, którzy mogą pracować zdalnie, aby zamieszkali właśnie u nich.
rozwiń zwiń