Human: teledysk z ważnym przesłaniem bydgoskiego chóru Medici Cantares

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 18:00
W niełatwym czasie pandemii rodzi się wiele nietuzinkowych inicjatyw artystycznych. Chór Medici Cantares z Bydgoszczy nagrał teledysk mający wspierać pracowników służby zdrowia. To zarazem ważny apel i prośba o pomaganie innym.
Chór Medici Cantares w teledysku Human - RagnBone Man
Chór Medici Cantares w teledysku Human - Rag'n'Bone ManFoto: Mateusz Łaganowski

Medici Cantares to chór żeński działający od 2011 roku przy bydgoskiej Izbie Lekarskiej. Składa się z lekarek, pielęgniarek, instrumentariuszek oraz osób związanych z zawodem medycznym. Śpiewaczki łączy pasja do medycyny i miłość do muzyki.


Posłuchaj
04:24 2020_10_28 17_48_42_PR3_Tu_Trojka.mp3 Chór Medici Cantares śpiewa dla medyków i zachęca ozdrowieńców COVID-19 do oddawania osocza (Tu Trójka)

– Chciałyśmy pokazać pracownikom ochrony zdrowia, który na co dzień spotykają się z koronawirusem, że my wszyscy nawzajem się wspieramy, że w tym trudnym okresie możemy na siebie liczyć – mówi dr Hanna Śliwińska, która jest prezesem chóru, ale też lekarzem anestezjologiem.

– Równocześnie zachęcamy wszystkich ozdrowieńców COVID-19 do oddawania osocza. Być może nawet o tym nie wiedzą, że dzięki w ten sposób mogą uratować komuś życie – tłumaczy dr Śliwińska.

Human – Rag'n'Bone Man (cover Doctors Female Choir) - Covid-19/YouTube Medici Cantares


***

Tytuł audycji: Tu Trójka
Prowadzi: Witold Lazar
Data emisji: 28.10.2020
Godzina emisji: 17.48

pr

Czytaj także

Prof. Włodzimierz Gut: rozsądek to jedyna broń, którą dysponujemy

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 17:00
"Kiedy to się wszystko skończy? Kiedy skończy się COVID?" jest bodaj najczęściej w ostatnich czasach zadawanym pytaniem. Czy prof. Włodzimierz Gut, znakomity specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii zna odpowiedź?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus: poradnik bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 08:30
Pandemia COVID-19 rozprzestrzenia się i atakuje nas z coraz większą siłą. Co robić, by nie paść jej ofiarą: jak się zachować, na co zwracać uwagę, czego unikać? Jak się zachować, kiedy znajomi, bliscy, albo my sami mamy koronawirusa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maseczka jest niezbędna. Ale jaka?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 16:30
Maseczka stała się nieodłącznym elementem naszej garderoby. Jednak maseczek jest bardzo wiele rodzajów: z różnych materiałów, w różnych kształtach, kolorach, cenach. Którą wybrać, aby była skuteczna? 
rozwiń zwiń