Wycieczka na "Titanica" za pół miliona

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 17:30
Już ponad 100 lat legendarny liniowiec spoczywa na dnie Atlantyku. Na razie jego wrak widziało na własne oczy zaledwie kilka osób, w tym słynny reżyser James Cameron. Jednak już w przyszłym roku to ekskluzywne grono może się znacznie powiększyć. Aby do niego trafić, wystarczy wyłożyć "tylko" 125 tys. dolarów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: .

rzeka biebrza goniądz 1200.jpg
Pierwszy podwodny szlak turystyczny otwarty od 23 sierpnia

Podobno pieniądze leżą na ulicy. W tym jednak wypadku – na dnie morza. A dokładniej Oceanu Atlantyckiego, podobnie jak wrak "Titanica". Przez dziesiątki lat niedostępny, już w przyszłym roku stanie się celem podwodnych wycieczek.


Posłuchaj
03:00 2020_11_09 17_16_26PR3_Tu_Trojka.mp3 Wycieczki do wraku Titanica (Tu Trójka)

– Tam jest olbrzymie ciśnienie: jedynie batyskaf lub podobne urządzenie umożliwi obejrzenie tego, co tam spoczywa na dnie – mówi dr hab. inż. Andrzej Osadczuk, dyrektor Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego. – To wielkie ryzyko zanurzanie się na takie głębokości, bo w razie jakieś awarii załoga ginie – dodaje.

Wyprawa do wraku Titanica 2017 HD lektor PL/YouTube Mr Otthy


Mimo niebezpieczeństwa już ponad 30 osób zdecydowało się zapłacić za tak niezwykłą i ekstremalną przygodę. – Ci, którzy zdecydowali się na zwiedzanie wraku "Titanica", wcześniej już decydowali się na inne, równie ekstremalne podróże: są np. klientami Virgin Galactic, czyli planują wycieczkę w kosmos –mówi Stockton Rush, właściciel firmy OceanGate Inc. i pomysłodawca tych podwodnych podróży.

Titanic ostateczny scenariusz film dokumentalny lektor PL/YouTube Extremely 


***

Tytuł audycji: Tu Trójka
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 9.11.2020
Godzina emisji: 17.16

pr

Czytaj także

Ryby (i owoce morza) mają głos!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 13:13
Olga Bończyk to aktorka i piosenkarka, która swego czasu prowadziła także telewizyjny program kulinarny (zanim to było modne). Jarosław Uściński to słynny warszawski restaurator, szef kuchni i właściciel restauracji Moonsfera. Oboje byli gośćmi Tomasza Żądy, z którym wymienili się niezliczoną ilością przepisów i kulinarnych tricków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jachtostopem przez morza i oceany

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 09:00
– Na statku dowiedziałem się, że potrafię żyć bez mediów społecznościowych, co w dzisiejszych czasach niewiele osób jest w stanie sobie wyobrazić. Można też nauczyć się żeglarstwa i języków – mówił Łukasz Szamrowicz, zwolennik jachtostopu, który za pomocą tego środka transportu pokonał już ponad dwa tysiące mil morskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fuerte" – opowieść o wyspie na skraju Europy

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:45
Kasper Bajon od kilku lat mieszka na wyspie Fuertaventura należącej do Wysp Kanaryjskich. Słynie ona z czarnych plaż, a z powodu fal i wiejących tam wiatrów jest także rajem dla surferów i kitesurferów. Ale poświęcona jej książka "Fuerte" mówi nie o turystach, ale o mieszkańcach wyspy i ich życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeszukiwacze zapomnianych kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 17:00
Najlepszy jest pawlacz albo głęboka, górna półka: tam zazwyczaj chowamy ubrania, których nie nosimy, gdyż, zależnie od pory roku, są albo za ciepłe, albo za zimne. Upchnięte przez pół roku, wreszcie doczekują się swojego czasu i zostają wyciągnięte na światło dzienne. Teraz one będą królować!
rozwiń zwiń