Broda największym skarbem mężczyzny. Czy styl "na drwala" nadal się podoba?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 07:30
W kalendarzach data 12 listopada to Światowy Dzień Drwala. Bycie drwalem współcześnie nie kojarzy się już jednak z pracą w pocie czoła z siekierą w dłoni, a z… okazałą brodą. Czy styl "na drwala" jest nadal w modzie? Sprawdzał to nasz reporter Paweł Turski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Nick Fedirko

moda dziewczyna makijaż 1200.jpg
Co w modzie? Niechlujny "grunge'owy smoky eyes" to hit nadchodzącego sezonu

Posłuchaj
02:23 2020_11_12-06-52-14_Pora_na_Trojke_dzien_drwala 1.mp3 Czy styl "na drwala" nadal podoba się kobietom? (Pora na Trójkę)

 

Teoretycznie moda męska i damska zmienia się średnio dwa razy w roku. Moda na drwala (nazywanego mężczyzną lumberseksualnym) pojawiła się około 2004 roku, kończąc tym samym modę na mężczyznę metroseksualnego – podążającego za modą i korzystającego ze zdobyczy kosmetologii. Atrybuty drwala to flanelowa koszula, podarte spodnie, no i spory, niedbały zarost.

Posłuchaj
02:28 2020_11_12-07-19-13_Pora_na_Trojke_dzien_drwala 2.mp3 Wszystko, co drwal mieć powinien (Pora na Trójkę)

 

– Brodą można bardzo dużo zmienić – wyszczuplić twarz, nadać jej kontury. Czasami u osób, które mają owalny kształt twarzy, brodą można tę twarz wyciągnąć, nadać agresywne rysy – mówi barber Daniel Górka, który jednocześnie podkreśla, że "broda drwala" nie jest dla każdego mężczyzny.

– Czasami trzeba po prostu odradzić klientowi zapuszczanie takiej brody, dlatego że nie jest tak gęsta. Zarost jest przerzedzony i nawet jeżeli broda będzie długa, nie będzie do końca ładnie wyglądała – tłumaczy. 

Zdjęcie ilustracyjne  Foto: shutterstock.com/Roman Voloshyn Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Roman Voloshyn

Jak każda moda, i moda na drwala ewoluuje. – Ten drwal bardzo złagodniał, zrobił się bardzo seksowny. Ta broda nie jest już długa, zaniedbana, tylko podstrzyżona. Z drwali na pewno zostały nam tatuaże i dbanie o ciało – zauważyła Edyta Piasecka, stylistka. – Mężczyzna powinien mieć swój styl. Drwal czy nie drwal – mężczyzna po prostu powinien nas urzekać – podsumowała.

10 zaskakujących faktów o BRODACH [TOPOWA DYCHA]/Topowa Dycha

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Małgorzata Łukowska, Łukasz Ciechański
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 12.11.2020
Godziny emisji: 6.52, 7.19

kr

Czytaj także

Szukając (eko)rozwiązań. Buty ze skórek od jabłek i jadalne miseczki

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 13:57
– Dużo ludzi nas pyta, czy nasze buty można zjeść. Klienci podchodzą też do nich i je wąchają – śmieje się Sebastian Szypuła z firmy Bohema Clothing.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W świecie fast fashion

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 12:00
W "Reszcie świata" przyglądamy się drodze, jaką nasze ubrania przebywają od fabryki do galerii handlowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniądze na piękne oczy: czy to jest przyszłość bankowości?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 12:00
Jedna z wrocławskich firm proponuje nowatorskie rozwiązanie: terminal płatniczy, dzięki któremu klient zapłaci... wzrokiem. A dokładniej – dzięki niepowtarzalnemu wyglądowi swojej tęczówki. Takie urządzenia działają już w 60 miejscach na Dolnym Śląsku i podobno doskonale się sprawdzają.
rozwiń zwiń