Wsiąść do pociągu byle jakiego?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 07:30
Są różne hobby: niektórzy zbierają znaczki pocztowe, inni przedmioty związane z piwem, są też tacy, którzy upodobali sobie eksplorację jaskiń, paralotniarstwo lub hodowanie pajęczaków. Natomiast Pan Grzegorz Gerek należy do grupy osób, które namiętnie jeżdżą pociągami.
Koleje Mazowieckie
Koleje MazowieckieFoto: IAR

skierniewice wokulski peron pomnik 1200.jpg
Parowozem na spotkanie z Wokulskim

Co ciekawe, w tym hobby można bić niezwykłe rekordy. Np. pan Grzegorz przejechał największą liczbę kilometrów pociągami Kolei Mazowieckich w ciągu jednej doby. Za bilet dobowy zapłacił 26,65 zł, a pokonał dystans aż 1145 km. I kto wie, może osoba, która siedzi w przedziale obok, właśnie próbuje ustanowić podobny rekord? 


Posłuchaj
03:10 2020_11_18 07_17_07_PR3_Pora_na_Trojke.mp3 Dobowy rekord w dystansie przejechanym pociągami Kolei Mazowieckich w ciągu doby (Pora na Trójkę)

– Trzeba było bardzo wcześnie wstać, bo zacząłem przed 3.30 na Warszawie Zachodniej. A skończyłem też ok. 3.30 w Ciechanowie – opowiada o swoim rekordzie pan Grzegorz. – To jest taka forma rywalizacji, żeby coś ciekawego zobaczyć, zwiedzić jakieś miejsca – tłumaczy. 

– Przede wszystkim trzeba znaleźć trasy, na których jak najszybciej pokonuje się kilometry. Trzeba się wyspać i... zabrać ze sobą coś do jedzenia i picia – radzi pan Grzegorz osobom, które chciałyby pójść, a raczej pojechać, w jego ślady.

Jak dzisiaj wygląda podróż pociągiem?/YouTube Pociągi


***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Łukasz Ciechański, Małgorzata Łukowska
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 18.11.2020
Godzina emisji: 7.17

pr

Czytaj także

Autostopem na Alaskę? Czemu nie!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 15:19
Kamil Bodziony ze swoją dziewczyną wybrał się w podróż autostopem z Chicago na Alaskę i z powrotem. - Przejechaliśmy około 22 tysięcy kilometrów w ciągu 96 dni - opowiadał w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pasja nie idzie na wakacje. O życiu między stacjami

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 14:21
Wchodzimy do pociągu, zajmujemy miejsce w przedziale i ruszamy w dal. Tak podróż pociągiem wygląda z perspektywy pasażera. Czym jest dla maszynisty? O tym opowiedział nam Marcin Tomasz Fiałkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Znaszli ten kraj – Polskę?" Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 13:00
Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to akcja promująca turystykę krajową i polskie regiony. Łączy w sobie nowoczesne formy przekazu – internet, media społecznościowe – z elementami rywalizacji. To już trzecia edycja tej niezwykłej imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy powody, dla których warto odwiedzić Otwock

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 08:30
W czasach, gdy duże podróże są odradzane, pozostają nam te małe. Mieszkańcom Warszawy i okolic proponujemy zwiedzenie Otwocka oddalonego od stolicy o około 27 kilometrów. Miasto, w którym Władysław Reymont napisał czwartą część "Chłopów" i przy którym w 1936 roku wybudowano pierwszą zelektryfikowaną linię kolejową, odwiedził nasz reporter Paweł Turski.
rozwiń zwiń