Kino w wielu smakach - prosto z Azji

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 13:00
14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków rozpoczyna się już w środę 25 listopada. W tym roku z oczywistych względów został przeniesiony do internetu. Mimo to na widzów czeka naprawdę dużo atrakcji.
Opowieść o gotującym samuraju reż. Yuzo Asahara
Opowieść o gotującym samuraju reż. Yuzo AsaharaFoto: mat. prasowe

docs against gravity 2020 1200.jpg
Dobre dokumenty w sieci - kolejne dwa tygodnie

Organizatorzy mieli czas, aby przygotować się do internetowej edycji festiwalu, który potrwa dwa tygodnie, do 6 grudnia. W tym roku proponują blisko 50 filmów podzielonych na siedem głównych sekcji. 


Posłuchaj
04:26 2020_11_20 12_16_15_PR3_Trojka_do_trzeciej.mp3 14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków (Trójka do trzeciej)

– Dzięki temu, że festiwal jest online, można te filmy oglądać w dowolnej kolejności, w dowolnym czasie. To oznacza, że tak naprawdę każdy może ułożyć sobie własną edycję festiwalu – wskazuje Marcin Krasnowolski, jeden z selekcjonerów festiwalu. – Z widzami będziemy się spotykać rano. A po południu, na tzw. czerwonym dywanie będziemy się łączyć z twórcami, którzy na żywo z Azji będą opowiadać o swoich filmach – dodaje.


Mekong 2030, reż. Kulikar Sotho, Anysay Keola, Sai Naw Kham, Anocha Suwichakornpong, Pham Ngoc Lan Mekong 2030, reż. Kulikar Sotho, Anysay Keola, Sai Naw Kham, Anocha Suwichakornpong, Pham Ngoc Lan

– Chciałbym zwrócić uwagę na dwie sekcje: "Parasite" i "Hongkong dziś". Pierwsza z nich, odnosząc się do sukcesu filmu Joon-Ho Bonga, pokazuje ciemną stronę Korei i problemy koreańskiego społeczeństwa. Druga dokumentuje gwałtowne i niepokojące zmiany, które zaszły w tym rejonie pod wpływem polityki chińskiej – opowiada Marcin Krasnowolski.


Nieoczekiwany świadek reż. Fung Chih-chiang Nieoczekiwany świadek reż. Fung Chih-chiang

Przygotowano także zaskakujące atrakcje: jeszcze do dzisiaj można zamawiać znakomite azjatyckie jedzenie, które zostanie dostarczone do domu. To idealna propozycja dla kinomaniaków smakoszy, kompatybilna z programem jednej z sekcji festiwalu "Kino ze smakiem".

14.Festiwal Filmowy Pięć Smaków – spot/YouTube Festiwal Filmowy Pięć Smaków


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Firan
Gość: Marcin Krasnowolski (Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków)
Data emisji: 20.11.2020
Godzina emisji: 12.16

pr

Czytaj także

Na festiwalu OFF Camera 2020. "My się kina nie boimy!" 

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 10:55
Pod takim hasłem od 11 do 25 września odbywa się tegoroczny festiwal OFF Camera. W przestrzeni wirtualnej oraz w festiwalowym kinie samochodowym o uznanie publiczności i Krakowską Nagrodę Filmową walczy dziesięć pierwszych lub drugich filmów twórców z całego świata. – Walczymy na froncie, by wspierać młodych filmowców, debiutantów. Ci bardzo potrzebują pomocy, zwłaszcza teraz – mówi Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa festiwalu OFF Camera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Poznaniu startuje 24. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 13:00
To jedna z najważniejszych tego typu imprez w Polsce i Europie. W tym roku po raz pierwszy w formule hybrydowej – w projekcjach można uczestniczyć na miejscu (oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa) lub online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino, które skraca dystans. 19. Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych Cinemaforum

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 12:55
Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych Cinemaforum już 19. rok z rzędu prezentuje krótkie filmy z całego świata. Tegoroczna edycja festiwalu odbywająca się pod przewrotnym hasłem "Krótkie dystanse" potrwa od 4 do 11 listopada w formule online. O wydarzeniu opowiedział jego dyrektor Błażej Hrapkowicz.
rozwiń zwiń