Kto to jest pierwsza dama?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 10:20
Co nie wypada pierwszej damie? I jakiego powinna mieć pupila? O castingu na pierwszą damę i o tym, że dama nie zawsze jest pierwsza opowiadają dzieci w rozmowie z Kasią Stoparczyk.
Audio
  • Dzieci odpowiadają Kasi Stoparczyk na pytanie o to, kto to jest pierwsza dama (Politycy w piaskownicy/Trójka)
Dzieci doskonale wiedzą, jakie są obowiązki pierwszej damy - opowiadają o tym Kasi Stoparczyk
Dzieci doskonale wiedzą, jakie są obowiązki pierwszej damy - opowiadają o tym Kasi StoparczykFoto: Jacek Turczyk/PAP

***

Tytuł audycji: Politycy w piaskownicy, czyli co wiedzą dzieci
Autor: Kasia Stoparczyk
Data emisji: 03.03.2015 
Godzina emisji: 09.50
(fbi)

Czytaj także

Co to jest laska marszałkowska?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 11:03
"Nie, nie nie, to jest brzydko! Mówi się kobieta!" - podniosły krzyk dzieci, które Kasia Stoparczyk zapytała, co to jest laska marszałkowska. Czym zatem jest owa laska? Podobno służy do podpierania Sejmu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to jest szopka polityczna?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 09:28
W przedświątecznym odcinku audycji "Politycy w piaskownicy" dzieci mówią, co to jest szopka polityczna, sprzeczają się o to, czy w Sejmie jest słoma, i życzą politykom, "by się nie ochlapywali".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to jest przemówienie polityczne?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 10:11
W przedsylwestrowym odcinku audycji "Politycy w piaskownicy" dzieci tłumaczą nam, że przemówienie polityczne to "gadanie na sztywno", które "jest zupełnie do niczego niepotrzebne". Mali słuchacze składają też politykom życzenia noworoczne i życzą im miedzy innymi, by się... nie potykali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto to jest prezydent?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 10:13
Dzieci zdradzają Kasi Stoparczyk, że prezydent nie ma prawa jazdy i wożą go "ochraniacze". Mówią także, że prezydent elekt to ktoś, kto bardzo dobrze zna się na elektryce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to jest skarb państwa?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 10:42
Według małych rozmówców Kasi Stoparczyk skarb państwa znajduje się "pod łóżkiem", a politycy mogliby mówić do siebie "skarbeńku", "kwiatuńciu", "sikoreczko" i "koguciku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to jest ministerstwo zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 10:15
Według dzieci zapytanych przez Kasię Stoparczyk najważniejsze jest to, żeby "mister zdrowia" był zdrowy "naumyślnie". A co mają ze sobą wspólnego resort zdrowia, salon piękności i cuda?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to jest prawica, lewica i centrum?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 10:05
Rząd składa się z partii: PKO, PKB i PKP, prawica ma coś wspólnego z mostami, a wszystkim rządzi Jarosław Sikorski - uważają dzieci, z którymi o polityce rozmawia Kasia Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to jest zjazd partii?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 10:00
Rolniki jechały z "na wsi" do miasta, do Warszawy, na ulicę Wsiową. Rolnik dużo protestuje, bo nie ma żony - opowiadają dzieci w audycji "Politycy w piaskownicy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blisko, blisko, niedaleczko...

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 13:15
"Co to znaczy, że człowiek jest komuś bardzo bliski? ... to znaczy, że mieszka niedaleczko!!" – Kuba lat 4.
rozwiń zwiń