Zbliżenia w cyberprzestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 12:09
Czym jest cyberseks? Czy jest on zagrożeniem? Kto i dlaczego go uprawia? Na te i inne pytania szukamy odpowiedzi w kolejnym odcinku audycji "Seks nasz powszedni".
Audio
  • Zbliżenia w cyberprzestrzeni (Seks nasz powszedni/Trójka)
Czy cyberseks zastępuje seks?
Czy cyberseks zastępuje seks?Foto: Glow Images/East News

Izabela Jąderek, psycholog specjalizująca się w seksuologii, zauważa, że przede wszystkim warto zastanowić się nad definicją cyberseksu. - Jeśli używamy tego słowa, to ja bym je wzięła w cudzysłów, ponieważ seks jest spotkaniem osób. Czy cyberseks jest seksem? Tego nie wiem i to pytanie pozostaje otwarte - mówi gość audycji.

Psychoseksuolog Bianca-Beata Kotoro zauważa, że seksualność jest wielowymiarowa. - Cyberseks jest jakby jednym z rodzajów, jedną z odmian. Bo czy dane spotkanie jest realne, czy wirtualne, to i tak to wszystko należy do sfery szeroko pojętej seksualności - zaznacza.

W audycji rozmawiamy o dobrych stronach cyberseksu i o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą taka aktywność. Goście audycji odpowiadają też na pytania, kto i czego szuka w cyberzbliżeniach oraz czy można nazwać je zdradą.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Goście: Bianca-Beata Kotoro (psychoseksuolog, psychoonkolog, założycielka Instytutu Psychologiczno-Psychoseksuologicznego Terapii i Szkoleń w Warszawie), Izabela Jąderek (psycholog specjalizująca się w seksuologii, edukatorska seksualna, wykładowca akademicki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej)
Data emisji: 15.12.2014
Godzina emisji: 0.05

(iwo/mp)

Czytaj także

Brak ochoty na seks? Eksperci radzą, jak pokonać problem

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 17:12
- Seks współcześnie traktowany jest jako przerywnik i szybki sposób na odstresowanie, a to bardzo duży błąd - przestrzegał w Trójce doktor Marek Jasiński, psycholog i seksuolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Razem ale osobno, czyli związki bez seksu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 11:44
Czy istnieją związki, w których partnerzy nie uprawiają seksu? Oczywiście. Jakie są tego powody i czy da się to zmienić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks tantryczny - podróż, w której nie ma nudy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:42
Wielu twierdzi, że człowiek jest sumą doświadczeń. Aby jednak doświadczyć czegoś nowego i wyjątkowego, potrzeba chęci, czasu i otwartości na nieznane. Także w seksie.
rozwiń zwiń