Postanowienia noworoczne. Przez słowa do satysfakcji seksualnej

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 13:29
Goście audycji "Seks nasz powszedni" radzą, jak w nowym roku podnieść jakość życia seksualnego. Kluczem do sukcesu jest motywacja.
Audio
  • Eksperci radzą, jak skutecznie poprawić życie erotyczne (Seks nasz powszedni/ Trójka)
Noworoczne postanowienia dotyczące życia erotycznego nie są zbyt popularne wśród Polaków. Jednak zdaniem ekspertów to dobry pomysł na podniesienie jakości życia
Noworoczne postanowienia dotyczące życia erotycznego nie są zbyt popularne wśród Polaków. Jednak zdaniem ekspertów to dobry pomysł na podniesienie jakości życiaFoto: Glow Images/ East News

Sylwester to tradycyjna okazja do postanowień noworocznych. - Ale najpierw należy poczuć potrzebę zmian. Jeśli jest ona słaba, to plany po kilku tygodniach padną. Dlatego przede wszystkim radzę zastanowić się, co tak naprawdę chcemy zmienić - radzi seksuolog Izabela Jąderek.

Psycholog Marek Jasiński dodaje, że nasze plany zmian nie zawsze oparte są na uczciwej ocenie własnych możliwości i bywają zbyt ogólne. - Żeby łatwiej było je zrealizować, plany powinny też być konkretne - dodaje.

A dlaczego Polacy pytani o to, co w życiu chcieliby poprawić, rzadko wskazują na seks? - Bo mamy bardzo dobre wyobrażenie na temat naszego życia erotycznego. Ale to chyba bardziej myślenie życzeniowe niż prawda. Dlatego nawet przyznanie się przed sobą, że chcę lepszego seksu, jest ryzykowne - mówi Marek Jasiński.

Izabela Jąderek dodaje, że trudno nam jest też powiedzieć, jak poprawić seks, bo nie potrafimy o nim rozmawiać. - O seksie głownie jednak żartujemy, a nie umiemy określić swoich potrzeb. Dlatego kluczem do poprawienia jakości życia seksualnego jest szczera rozmowa - radzi.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni

Prowadziła: Joanna Mielewczyk

Goście: Izabela Jąderek (psycholog i seksuolog, edukatorka seksualna, wykładowca), Marek Jasiński (psycholog, seksuolog kliniczny, psychoterapeuta i psychoanalityk)

Data emisji: 29.12.2014
Godzina emisji: 0.05

(ei, mk)

Czytaj także

Seks tantryczny - podróż, w której nie ma nudy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:42
Wielu twierdzi, że człowiek jest sumą doświadczeń. Aby jednak doświadczyć czegoś nowego i wyjątkowego, potrzeba chęci, czasu i otwartości na nieznane. Także w seksie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliżenia w cyberprzestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 12:09
Czym jest cyberseks? Czy jest on zagrożeniem? Kto i dlaczego go uprawia? Na te i inne pytania szukamy odpowiedzi w kolejnym odcinku audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń