X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seks katolików. Jak to się robi "po bożemu"?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 10:04
Czym jest seks dla katolika? Jakie miejsce w sferze erotycznej zajmuje Bóg? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć goście audycji "Seks nasz powszedni".
Audio
  • Seks katolików. Jak to się robi "po bożemu"? (Seks nasz powszedni/Trójka)
I jak tu ze sobą być?
I jak tu ze sobą być?Foto: Depositphotos

Zdaniem katechety Grzegorza Diłaniana sfera seksualna jest bardzo ważna dla katolików. Jak mówił gość Trójki, już pierwsze przykazanie sformułowane przez Boga dotyczyło seksu. - Czytamy w Księdze Rodzaju: bądźcie płodni i rozmnażajcie się - podkreślił.

Tłumaczył, że nie doszukiwałby się wielu różnic między seksem katolików a niekatolików. - Seks służy ludziom wierzącym, temu, aby być bliżej siebie, lepiej się rozumieć, obdarzać się większym zaufaniem - mówił katecheta.

Wtórowała mu żona Sylwia, która stwierdziła, że z jednej strony seks jest elementem prokreacji, a z drugiej ma po prostu dawać przyjemność. - I w jednej, i w drugiej rzeczywistości spotykamy się ze sobą, ale także z Bogiem - zaznaczyła gość Trójki.

Ojciec Kazimierz Knotz mówił z kolei o tym, że "nauka Kościoła jest życzliwa dla seksu". - Przyjemność jest stworzona przez Boga i człowiek powinien korzystać z tego daru, który otrzymał - dodał duszpasterz.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Goście: o. Ksawery Knotz (dr teologii pastoralnej, duszpasterz), Sylwia Diłanian (pedagog, doradca życia rodzinnego), Grzegorz Diłanian (katecheta)
Data emisji: 02.03.2015

Godzina emisji: 0.10

(mr/mk)

Czytaj także

Seks tantryczny - podróż, w której nie ma nudy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:42
Wielu twierdzi, że człowiek jest sumą doświadczeń. Aby jednak doświadczyć czegoś nowego i wyjątkowego, potrzeba chęci, czasu i otwartości na nieznane. Także w seksie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks "po bożemu", czyli jaki? Dyskusja po słowach Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 18:30
- W seksie "po bożemu" chodzi o to, że Bóg jest w samym sercu wydarzeń - mówi Ewa Kiedio, redaktorka pisma "Więź", autorka książki "Osobliwe skutki małżeństwa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda edukacja seksualna w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 10:16
Czy edukacja seksualna jest obecna w szkołach? Skąd młodzież powinna czerpać wiedzę na temat seksu? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć goście audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń