X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak działają fantazje erotyczne?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 09:32
Czy fantazje erotyczne to tylko marzenia, czy może fantazjowanie prowadzi do realizacji wyobrażeń? Odpowiedź na to pytanie sprowokowała ciekawą dyskusję w audycji "Seks nasz powszedni".
Audio
  • Goście Joanny Mielewczyk dyskutują o roli fantazji seksualnych (Seks nasz powszedni/ Trójka)
Goście Joanny Mielewczyk dyskutowali m.in. o tym, jak duży wpływ na rzeczywistość ma snucie fantazji erotycznych
Goście Joanny Mielewczyk dyskutowali m.in. o tym, jak duży wpływ na rzeczywistość ma snucie fantazji erotycznych Foto: Glow Images/East News

Psychoterapeutka i seksuolożka dr Agata Loewe podkreśla, że fantazje są bogatsze niż prawdziwe życie. - Dopiero od niedawna zaczyna się mówić o fantazjach, jako o formie pracy terapeutycznej. To przecież nie jest nic złego i to nie jest już tabu - mówi ekspertka. Dodaje przy tym, że warto dać sobie przyzwolenie na folgowanie w wyobraźni, bo to wcale nie oznacza, że do realizacji fantazji erotycznej dojdzie.

Z takim twierdzeniem tylko częściowo zgodził się psycholog dr Daniel Bąk. - Neurobiolodzy wiedzą, że jeżeli myślimy o czymś, to rośnie prawdopodobieństwo, że to kiedyś zrobimy. I warto o tym pamiętać - podkreślił.

Eksperci tłumaczyli też w audycji m.in., co mówią o nas nasze fantazje seksualne, jak często w fantazjach i dlaczego pojawia się tzw. niegrzeczny seks, a także jak obraz polskiej seksualności zmienił się po filmie "50 twarzy Grey'a".

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Goście: dr Agata Loewe (seksuolożka z Instytutu Pozytywnej Seksualności), dr Daniel Bąk (psycholog)

Data emisji: 07.03.2015

Godzina emisji: 0.05

ei

Czytaj także

Seks tantryczny - podróż, w której nie ma nudy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:42
Wielu twierdzi, że człowiek jest sumą doświadczeń. Aby jednak doświadczyć czegoś nowego i wyjątkowego, potrzeba chęci, czasu i otwartości na nieznane. Także w seksie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliżenia w cyberprzestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 12:09
Czym jest cyberseks? Czy jest on zagrożeniem? Kto i dlaczego go uprawia? Na te i inne pytania szukamy odpowiedzi w kolejnym odcinku audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Absurdalne mity dotyczące seksu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:16
Z seksem związanych jest wiele mitów. Czerpiemy je od rodziców, znajomych i nieznajomych. Coś przeczytamy w prasie, usłyszymy w telewizji, zobaczymy w internecie. Często nie mamy woli, by zasłyszaną informację zweryfikować, przyjmujemy ją jako prawdę. Swoje robi także brak edukacji zdrowotnej, seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda edukacja seksualna w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 10:16
Czy edukacja seksualna jest obecna w szkołach? Skąd młodzież powinna czerpać wiedzę na temat seksu? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć goście audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks katolików. Jak to się robi "po bożemu"?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 10:04
Czym jest seks dla katolika? Jakie miejsce w sferze erotycznej zajmuje Bóg? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć goście audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń