Jak działają fantazje erotyczne?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 09:32
Czy fantazje erotyczne to tylko marzenia, czy może fantazjowanie prowadzi do realizacji wyobrażeń? Odpowiedź na to pytanie sprowokowała ciekawą dyskusję w audycji "Seks nasz powszedni".
Audio
  • Goście Joanny Mielewczyk dyskutują o roli fantazji seksualnych (Seks nasz powszedni/ Trójka)
Goście Joanny Mielewczyk dyskutowali m.in. o tym, jak duży wpływ na rzeczywistość ma snucie fantazji erotycznych
Goście Joanny Mielewczyk dyskutowali m.in. o tym, jak duży wpływ na rzeczywistość ma snucie fantazji erotycznych Foto: Glow Images/East News

Psychoterapeutka i seksuolożka dr Agata Loewe podkreśla, że fantazje są bogatsze niż prawdziwe życie. - Dopiero od niedawna zaczyna się mówić o fantazjach, jako o formie pracy terapeutycznej. To przecież nie jest nic złego i to nie jest już tabu - mówi ekspertka. Dodaje przy tym, że warto dać sobie przyzwolenie na folgowanie w wyobraźni, bo to wcale nie oznacza, że do realizacji fantazji erotycznej dojdzie.

Z takim twierdzeniem tylko częściowo zgodził się psycholog dr Daniel Bąk. - Neurobiolodzy wiedzą, że jeżeli myślimy o czymś, to rośnie prawdopodobieństwo, że to kiedyś zrobimy. I warto o tym pamiętać - podkreślił.

Eksperci tłumaczyli też w audycji m.in., co mówią o nas nasze fantazje seksualne, jak często w fantazjach i dlaczego pojawia się tzw. niegrzeczny seks, a także jak obraz polskiej seksualności zmienił się po filmie "50 twarzy Grey'a".

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Goście: dr Agata Loewe (seksuolożka z Instytutu Pozytywnej Seksualności), dr Daniel Bąk (psycholog)

Data emisji: 07.03.2015

Godzina emisji: 0.05

ei

Czytaj także

Seks tantryczny - podróż, w której nie ma nudy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:42
Wielu twierdzi, że człowiek jest sumą doświadczeń. Aby jednak doświadczyć czegoś nowego i wyjątkowego, potrzeba chęci, czasu i otwartości na nieznane. Także w seksie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliżenia w cyberprzestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 12:09
Czym jest cyberseks? Czy jest on zagrożeniem? Kto i dlaczego go uprawia? Na te i inne pytania szukamy odpowiedzi w kolejnym odcinku audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Absurdalne mity dotyczące seksu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:16
Z seksem związanych jest wiele mitów. Czerpiemy je od rodziców, znajomych i nieznajomych. Coś przeczytamy w prasie, usłyszymy w telewizji, zobaczymy w internecie. Często nie mamy woli, by zasłyszaną informację zweryfikować, przyjmujemy ją jako prawdę. Swoje robi także brak edukacji zdrowotnej, seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda edukacja seksualna w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 10:16
Czy edukacja seksualna jest obecna w szkołach? Skąd młodzież powinna czerpać wiedzę na temat seksu? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć goście audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks katolików. Jak to się robi "po bożemu"?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 10:04
Czym jest seks dla katolika? Jakie miejsce w sferze erotycznej zajmuje Bóg? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć goście audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń