Namiętność - płomień na chwilę czy na lata?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 13:46
- Przeszkody działają na namiętność tak jak wiatr na ogień. Jak ogień jest mały, to wiatr go gasi. Jak ogień jest duży, to wiatr go nasila - uważa prof. Bogdan Wojciszke, psycholog ze SWPS.
Audio
  • Profesor Bogdan Wojciszke (psycholog SWPS) i Santi (doradca intymny) opowiadają o namiętności i pożądaniu w związku (Seks nasz powszedni/Trójka)
W audycji wyjaśniamy, czym się różni namiętność od pożądania
W audycji wyjaśniamy, czym się różni namiętność od pożądaniaFoto: Glow Images/East News

Goście Joanny Mielewczyk rozmawiali o tym, czy namiętność i pożądanie to coś, co można "trenować" w długotrwałym związku oraz o tym, czy można czuć namiętność do dwóch osób jednocześnie. - Zaskakujące może być to, że pierwszą rzeczą, która wspiera namiętność, jest planowanie... - tłumaczy Santi, filozof akademicki erotyki, doradca intymny.

Profesor Wojciszke wyjaśniał natomiast w audycji, dlaczego namiętność "nie jest jednoznacznie pozytywnym zjawiskiem" oraz czy można ją świadomie wzbudzić. Mówił też o tym, co jest głównym czynnikiem decydującym o satysfakcji w związku.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: Santi (filozof akademicki erotyki, intymny doradca), profesor Bogdan Wojciszke (psycholog ze SWPS)
Data emisji: 25.05.2015
Godzina emisji: 0.05

fbi/ei

Czytaj także

Brak ochoty na seks? Eksperci radzą, jak pokonać problem

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 17:12
- Seks współcześnie traktowany jest jako przerywnik i szybki sposób na odstresowanie, a to bardzo duży błąd - przestrzegał w Trójce doktor Marek Jasiński, psycholog i seksuolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Absurdalne mity dotyczące seksu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:16
Z seksem związanych jest wiele mitów. Czerpiemy je od rodziców, znajomych i nieznajomych. Coś przeczytamy w prasie, usłyszymy w telewizji, zobaczymy w internecie. Często nie mamy woli, by zasłyszaną informację zweryfikować, przyjmujemy ją jako prawdę. Swoje robi także brak edukacji zdrowotnej, seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks w czasie ciąży i połogu. Co jest naturalne, a co powinno niepokoić?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 10:03
Ciąża i czas połogu to moment, kiedy młodzi rodzice skupiają się na dziecku. Ważne jest, by nie zapomnieli wówczas o pielęgnowaniu relacji, która jest między nimi.
rozwiń zwiń