X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Namiętność - płomień na chwilę czy na lata?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 13:46
- Przeszkody działają na namiętność tak jak wiatr na ogień. Jak ogień jest mały, to wiatr go gasi. Jak ogień jest duży, to wiatr go nasila - uważa prof. Bogdan Wojciszke, psycholog ze SWPS.
Audio
  • Profesor Bogdan Wojciszke (psycholog SWPS) i Santi (doradca intymny) opowiadają o namiętności i pożądaniu w związku (Seks nasz powszedni/Trójka)
W audycji wyjaśniamy, czym się różni namiętność od pożądania
W audycji wyjaśniamy, czym się różni namiętność od pożądaniaFoto: Glow Images/East News

Goście Joanny Mielewczyk rozmawiali o tym, czy namiętność i pożądanie to coś, co można "trenować" w długotrwałym związku oraz o tym, czy można czuć namiętność do dwóch osób jednocześnie. - Zaskakujące może być to, że pierwszą rzeczą, która wspiera namiętność, jest planowanie... - tłumaczy Santi, filozof akademicki erotyki, doradca intymny.

Profesor Wojciszke wyjaśniał natomiast w audycji, dlaczego namiętność "nie jest jednoznacznie pozytywnym zjawiskiem" oraz czy można ją świadomie wzbudzić. Mówił też o tym, co jest głównym czynnikiem decydującym o satysfakcji w związku.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: Santi (filozof akademicki erotyki, intymny doradca), profesor Bogdan Wojciszke (psycholog ze SWPS)
Data emisji: 25.05.2015
Godzina emisji: 0.05

fbi/ei

Czytaj także

Brak ochoty na seks? Eksperci radzą, jak pokonać problem

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 17:12
- Seks współcześnie traktowany jest jako przerywnik i szybki sposób na odstresowanie, a to bardzo duży błąd - przestrzegał w Trójce doktor Marek Jasiński, psycholog i seksuolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Absurdalne mity dotyczące seksu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:16
Z seksem związanych jest wiele mitów. Czerpiemy je od rodziców, znajomych i nieznajomych. Coś przeczytamy w prasie, usłyszymy w telewizji, zobaczymy w internecie. Często nie mamy woli, by zasłyszaną informację zweryfikować, przyjmujemy ją jako prawdę. Swoje robi także brak edukacji zdrowotnej, seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks w czasie ciąży i połogu. Co jest naturalne, a co powinno niepokoić?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 10:03
Ciąża i czas połogu to moment, kiedy młodzi rodzice skupiają się na dziecku. Ważne jest, by nie zapomnieli wówczas o pielęgnowaniu relacji, która jest między nimi.
rozwiń zwiń