X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Slow food, slow sex. O luksusie intymnego spotkania

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 12:53
- Chodzi o to, żeby przestać uprawiać seks dla jakiegoś wyniku, żeby nie gonić wyłącznie za orgazmem, nie ścigać się w sypialni. Seks ma być spotkaniem intymności i bliskości - tłumaczyła filozofię "slow sex" Izabela Jąderek, seksuolog i psycholog.
Audio
  • Goście Joanny Mielewczyk radzą, jak wprowadzać w życie filozofię "slow sex" (Seks nasz powszedni/ Trójka)
Filozofia slow sex propaguje taki model myślenia o intymności, w którym bardzo ważne jest kierowanie uwagi na drugą osobę
Filozofia "slow sex" propaguje taki model myślenia o intymności, w którym bardzo ważne jest kierowanie uwagi na drugą osobę Foto: Glow Images/ East News

Ruch slow sex jest odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się problemy w życiu spieszących się, stale zabieganych i zestresowanych osób. - Chodzi o to, żeby kochać się nie tylko powoli, ale też uważne i ze świadomością. Chodzi o to, żeby seks nie był byle jaki. Chodzi o uważne spotkanie z drugą osobą, o budowanie intymności - mówiła Izabela Jąderek.

Słowem-kluczem, jak podkreślał filozof Dawid Rzepecki, jest tu jakość. - To podejście, które ma nas doprowadzić do spotkania. Bo to, co jest w seksie najważniejsze, to właśnie spotkanie dwojga osób na najgłębszym poziomie. Możemy się spotkać nie tylko fizycznie, ale także uczuciowo i mentalnie. To pełne zjednoczenie. Wrażliwość, z którą mamy do czynienia w seksualności, jest wielką szansą na bliskie spotkanie, ale też niesie pewnego rodzaju ryzyko otwarcia się, którego niektóre osoby wolą uniknąć - tłumaczył.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówiliśmy o tym, jak wprowadzić w życie filozofię slow sex, i tłumaczyliśmy, co może przeszkadzać w uważnym kochaniu się. Nasi eksperci odpowiadali też na pytania słuchaczy i obalili kilka popularnych mitów na temat udanego seksu.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: Izabela Jąderek (seksuolog, psycholog), Dawid Rzepecki (filozof, nauczyciel tantry)
Data emisji: 23.11.2015
Godzina emisji: 0.05

ei/iwo

Czytaj także

Uzdrawiająca i budująca moc dotyku

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 10:08
Jak zapewniają lekarze i psychologowie, dotyk jest nam niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Niezależnie od wieku ludzie powinni przytulać się przynajmniej cztery razy dziennie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W seksoholizmie nie chodzi o seks...

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 20:00
- Osoby uzależnione od seksu mają problem z bliskością. Terapia w tym wypadku nie polega na podaniu jakiejś tabletki, to jest terapia pary - uważa Andrzej Gryżewski, psychoterapeuta i seksuolog.
rozwiń zwiń