Jak randkować, by randki miały sens?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 11:53
Jak wyglądają współczesne randki? Z jakim nastawieniem powinniśmy umawiać się z drugą osobą? Na te i inne pytania udzielamy odpowiedzi w audycji "Seks nasz powszedni".
Audio
  • Jak randkować, by randki miały sens? (Seks nasz powszedni/Trójka)
Jak randkują Polacy? Mówimy o tym w audycji Seks nasz powszedni
Jak randkują Polacy? Mówimy o tym w audycji "Seks nasz powszedni"Foto: Unsplash/Pixabay

- Randki to zaczyn późniejszej relacji. (…) Niestety współcześnie randka jest rozumiana jako rodzaj wywiadu. Polega to na tym, że zbieram jak najwięcej informacji o drugiej osobie i kalkuluję, prowadzę analizę zysków i strat - stwierdza w Trójce dr Robert Kowalczyk, psycholog i seksuolog kliniczny.

W Trójkowej audycji eksperci mówią o tym, jak randkować, by nasze randki były początkiem relacji, i jakie są naturalne etapy budowania związku. Goście audycji przestrzegają przed spotkaniami według określonych "skryptów" i udzielają porad, z których powinien korzystać każdy randkujący.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: dr Agata Loewe (psychoterapeutka, seksuolog, założycielka Instytutu Pozytywnej Seksualności), dr Robert Kowalczyk (psycholog, seksuolog kliniczny)
Data emisji: 18.01.2016
Godzina emisji: 00.05

iwo/mk

Czytaj także

Slow food, slow sex. O luksusie intymnego spotkania

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 12:53
- Chodzi o to, żeby przestać uprawiać seks dla jakiegoś wyniku, żeby nie gonić wyłącznie za orgazmem, nie ścigać się w sypialni. Seks ma być spotkaniem intymności i bliskości - tłumaczyła filozofię "slow sex" Izabela Jąderek, seksuolog i psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy seks zależy od szerokości geograficznej?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 10:19
- Seks to uniwersalna aktywność naszego gatunku. Nie ma tu takich różnic jak w przypadku strategii pozyskiwania zasobów pokarmu czy diety - wyjaśnia prof. Bogusław Pawłowski z Uniwersytetu Wrocławskiego.
rozwiń zwiń