X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nałogowcy miłości. Kiedy kochamy za bardzo...

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 16:10
Ludzie uzależnieni od miłości na przekór rozsądkowi tkwią w niszczącym, toksycznym związku. - Dwie osoby zaczynają się bardzo męczyć ze sobą, ale nie potrafią się rozstać ani tego naprawić - wyjaśnia psycholog Katarzyna Kucewicz.
Audio
Osoby, które kochają za bardzo, często nie zauważają, jak bardzo toksyczna jest ich relacja
Osoby, które kochają za bardzo, często nie zauważają, jak bardzo toksyczna jest ich relacjaFoto: Glow Images/East News

Jak przyznaje ekspertka, uzależnienie od miłości częściej dotyczy kobiet. - Ale bywa różnie. Generalnie są to osoby, które w dzieciństwie doświadczyły deficytu miłości i w dorosłym życiu tę pustkę wypełniają uzależnieniem od człowieka, którego chcą mieć na własność - wyjaśnia Kucewicz.

Goście audycji podkreślają, że zachowaniem typowym dla uzależnionych osób jest tolerowanie agresywnych zachowań partnera. - Do mojego gabinetu przyszła kiedyś ok. 50-letnia kobieta, która zarabiała ponad 100 tys. zł miesięcznie i związała się z mężczyzną o 20 lat młodszym, działającym w półświatku. Powiedziała mi: "póki nie bił mocno, to związek był jeszcze w porządku" - opowiada seksuolog i psycholog Andrzej Gryżewski.

Ekspert dodaje, że takie zachowanie jest przejawem schematu "nie można mnie kochać" i wyjaśnia, na czym dokładnie polega ten psychologiczny mechanizm. Z audycji dowiesz się też, jak reagować, jeśli ktoś z naszego otoczenia uwikłał się w toksyczną relację.

***

Tytuł audycji: Seks nasz powszedni
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Goście: Katarzyna Kucewicz (psycholog, psychoterapeuta) oraz Andrzej Gryżewski (seksuolog, psycholog)
Data emisji: 7.03.2016
Godzina emisji: 00.05

mg/mp

Czytaj także

Jak randkować, by randki miały sens?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 11:53
Jak wyglądają współczesne randki? Z jakim nastawieniem powinniśmy umawiać się z drugą osobą? Na te i inne pytania udzielamy odpowiedzi w audycji "Seks nasz powszedni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozstać się i nie stracić siebie? Radzą Marta Niedźwiecka i Zbigniew Izdebski

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 13:32
- Życie pokazuje, że najczęściej rozstajemy się po polsku, czyli do bólu. Tylko niektórym udaje się zakończyć związek z klasą - mówił w Trójce prof. Zbigniew Izdebski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dojrzała miłość. Czy można się jej nauczyć?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:12
- Nie można wymagać od innych ludzi, by nas pokochali, jeśli nie potrafimy pokochać samych siebie. A pokochanie siebie to wbrew pozorom bardzo trudna sztuka - mówił psychoterapeuta Robert Rutkowski.
rozwiń zwiń