Jak nie zaprzepaścić talentu?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 23:00
Zwykliśmy mawiać, że prawdziwy talent zawsze się obroni. Jednak inne porzekadło głosi, że talentowi trzeba pomagać. Jaka jest prawda?
Audio
  • Jak nie zaprzepaścić talentu? (Prawdę mówiąc/Trójka)
Czy talent potrzebuje cierpliwości?
Czy talent potrzebuje cierpliwości?Foto: Glow Images/East News

W audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyna Pruchnicka pyta, jak odnaleźć talent i jak go rozwijać. Konsultant biznesowy Miłosz Brzeziński zauważa, że człowiek, który ma talent, to nie jest człowiek, którzy dużo pracuje. - On pracuje dużo, dużo, dużo więcej i na końcu staje się osobą wybitną - stwierdza gość audycji.

Psychoterapeutka dziecięca Patrycja Rzepecka zauważa, że w powszechnym przekonaniu "zdolne dziecko to takie, które dobrze się uczy i jest grzeczne". - To stoi kompletnie w opozycji do tego, co jest wymieniane jako cechy dziecka zdolnego - mówi Rzepecka. Dodaje, że utalentowane dzieci cechuje ciekawość świata i nonkonformizm.

Kiedy ujawnia się w nas to, co wyjątkowe? Czy talent potrzebuje cierpliwości? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Autor: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Patrycja Rzepecka (psychoterapeutka dziecięca z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej), Miłosz Brzeziński (coach, konsultant biznesowy)
Data emisji: 10.11.2014
Godzina emisji:
00:05

(iwo)

Czytaj także

Czy warto dążyć do tego, by być "ideałem"?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 13:28
Zewsząd bombardują nas obrazy spełnionych ludzi sukcesu, idealnych matek, wysportowanych mężczyzn, pięknych kobiet. Czy powinniśmy robić wszystko, by im dorównać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mentor pomaga nam pokonać wewnętrzne ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:37
Wiele kobiet, choć posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, boi się realizować swoje zawodowe marzenia. W takiej sytuacji pomóc może ktoś, kto już podobne przeciwności pokonał.
rozwiń zwiń