Biznes zyskuje kobiecą twarz

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 14:30
Coraz więcej kobiet zajmuje wysokie stanowiska w biznesie. Prognozy sprzyjają płci pięknej - być może za dwadzieścia lat businesswomen będą w większości w stosunku do mężczyzn.
Audio
  • Biznes zyskuje kobiecą twarz (Prawdę mówiąc/Trójka)
Coraz więcej kobiet doskonale daje sobie radę na wysokich stanowiskach w międzynarodowym biznesie
Coraz więcej kobiet doskonale daje sobie radę na wysokich stanowiskach w międzynarodowym biznesieFoto: Glow Images/East News

Podobno jesteśmy już zmęczeni męskim światem zdominowanym przez siłę, arogancję i ambicję. Coraz bardziej cenimy takie cechy i umiejętności, jak lojalność, współpraca, elastyczność i kreatywność. Czy przypadkiem nie oznacza to, że światowy biznes właśnie staje się kobietą? I to nie tylko za sprawą większej liczby kobiet na kierowniczych stanowiskach.

- Kobiece upominanie się o swoje jest związane z potrzebą awansu i z tym, że wiemy, że jesteśmy dobre. Wiemy, że możemy zajmować wysokie stanowiska - mówi dr Małgorzata Kluska-Nowicka, adiunkt i wicekanclerz w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Do niedawna była ona związana z jednym z największych banków w Polsce, w którym realizowała projekty z obszaru sprzedaży, zarządzania zmianą w warunkach niepewnych oraz budowy efektywnych zespołów.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc

Autor: Katarzyna Pruchnicka
Goście: dr Małgorzata Kluska-Nowicka, adiunkt i wicekanclerz w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu
Data emisji: 24.11.2014
Godzina emisji:
00:05

 

Czytaj także

Mentor pomaga nam pokonać wewnętrzne ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:37
Wiele kobiet, choć posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, boi się realizować swoje zawodowe marzenia. W takiej sytuacji pomóc może ktoś, kto już podobne przeciwności pokonał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepsze jest wrogiem dobrego

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 16:00
To niezwykle mądre porzekadło było mottem audycji "Prawdę mówiąc", a powtarzać powinien je sobie każdy perfekcjonista...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie zaprzepaścić talentu?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 23:00
Zwykliśmy mawiać, że prawdziwy talent zawsze się obroni. Jednak inne porzekadło głosi, że talentowi trzeba pomagać. Jaka jest prawda?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kochająca matka pracująca. W piątek urodziła, w poniedziałek pracowała

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 18:20
Pani Ula, bohaterka kolejnego odcinka audycji "Matka Polska Feministka", tuż po porodzie wróciła do pracy. Tę nieszablonową decyzję podjęła wspólnie z mężem.
rozwiń zwiń