W 2015 roku staraj się myśleć… o Edisonie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 10:00
Koniec starego i początek nowego roku to moment, który skłania do posumowań. Zastanawiamy się nad tym, czego dokonaliśmy, a czego nie udało nam się zrobić. Jak należy traktować własne sukcesy i porażki?
Audio
  • W 2015 roku staraj się myśleć… o Edisonie (Prawdę mówiąc/Trójka)
Podobno Edison wynalazł żarówkę dopiero przy tysięcznej próbie
Podobno Edison wynalazł żarówkę dopiero przy tysięcznej próbieFoto: Glow Images/East News

Na pytanie o to, czy warto robić podsumowanie mijającego roku, odpowiada Joanna Baranowska, trener w Coaching Center. - Żeby pójść dalej, warto obejrzeć się na chwilę wstecz i zastanowić nad tym, co mi wychodzi, z czego jestem zadowolony i dumny. Okazuje się, że to, co nas motywuje i buduje, to nasze sukcesy - mówi gość audycji.

A co, jeśli w mijającym roku nie odnieśliśmy sukcesów? Wówczas warto powiedzieć sobie, że gorzej być nie może i z nadzieją spojrzeć w przyszłość. - Patrzenie na porażki wywołuje poczucie winy, które jest zabójcą motywacji. Na poczuciu winy nic nie można zbudować - stwierdza Baranowska i przytacza anegdotę mówiącą o tym, że Edison wynalazł żarówkę dopiero przy tysięcznej próbie. - Dlatego ważne jest myślenie o Edisonie i nie poddawanie się - podsumowuje.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Autor: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Joanna Baranowska (trener w Coaching Center)
Data emisji: 5.01.2015
Godzina emisji: 00:05

(iwo)

Czytaj także

Czy warto dążyć do tego, by być "ideałem"?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 13:28
Zewsząd bombardują nas obrazy spełnionych ludzi sukcesu, idealnych matek, wysportowanych mężczyzn, pięknych kobiet. Czy powinniśmy robić wszystko, by im dorównać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mentor pomaga nam pokonać wewnętrzne ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:37
Wiele kobiet, choć posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, boi się realizować swoje zawodowe marzenia. W takiej sytuacji pomóc może ktoś, kto już podobne przeciwności pokonał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie zaprzepaścić talentu?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 23:00
Zwykliśmy mawiać, że prawdziwy talent zawsze się obroni. Jednak inne porzekadło głosi, że talentowi trzeba pomagać. Jaka jest prawda?
rozwiń zwiń