Pozwól innym być u siebie. Nie dyskryminuj!

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 11:24
"Wszystkie jesteśmy u siebie" to hasło tegorocznej Manify. Nawiązując do niego, pytamy o osoby, które czują się wykluczone, i mówimy, jak walczyć z dyskryminacją.
Audio
  • Katarzyna Pruchnicka i jej goście rozmawiają o problemie dyskryminacji (Prawdę mówiąc/Trójka)
Jak walczyć z dyskryminacją i nie ulegać stereotypom?
Jak walczyć z dyskryminacją i nie ulegać stereotypom?Foto: Glow Images/East News

- Jest bardzo dużo grup społecznych, które nie czują się u siebie będąc w pracy, w szkole, w urzędach, w przychodni czy w sklepie - mówi Magdalena Chustecka z Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.

Podczas audycji szukamy odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące dyskryminacji. Czym są uprzedzenia? Jak nie być dyskryminowanym i jak nie dyskryminować innych? Jak się zachować, gdy jest się świadkiem dyskryminacji? Co robić, aby nie sterowały nami stereotypy?

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadziła: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Magdalena Chustecka (działaczka społeczna i edukatorka antydyskryminacyjna z Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej), Łukasz Wójcicki (muzyk, pisarz, twórca grupy mężczyzn "Głosy przeciw Przemocy"), Zofia Jabłońska (prawniczka i trenerka antydyskryminacyjna z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego)
Data emisji: 9.03.2015
Godzina emisji: 00:05

(iwo, ei)

Czytaj także

Przemoc rówieśnicza. Czym jest i jak jej przeciwdziałać?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 12:00
Jakie są źródła przemocy wśród najmłodszych? Jak zauważyć, że dziecko padło ofiarą agresji rówieśników i jak mu pomóc? Odpowiedzi na te pytania szukamy w audycji "Prawdę mówiąc".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biznes zyskuje kobiecą twarz

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 14:30
Coraz więcej kobiet zajmuje wysokie stanowiska w biznesie. Prognozy sprzyjają płci pięknej - być może za dwadzieścia lat businesswomen będą w większości w stosunku do mężczyzn.
rozwiń zwiń