X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rodzina patchworkowa. Jak się odnaleźć w nowym życiu?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 14:20
W ok. 30% polskich rodzin z dziećmi brak jednego rodzica. Coraz mniej dziwi model rodziny patchworkowej, zwanej też zrekonstruowaną. Jaka to rodzina i jak funkcjonuje?
Audio
  • Małgorzata Kałaska (psycholog i doradca rodzinny) i dr Magdalena Śniegulska (psycholog SWPS) tłumaczą w audycji, jak funkcjonuje rodzina patchworkowa (Prawdę mówiąc/Trójka)
W skład rodziny patchworkowej wchodzi partner lub partnerzy, którzy mieli już za sobą związki, w których urodziły się dzieci
W skład rodziny patchworkowej wchodzi partner lub partnerzy, którzy mieli już za sobą związki, w których urodziły się dzieciFoto: Glow Images/East News

W audycji rozmawiamy z ekspertkami na temat tego, czy możliwe jest zbudowanie szczęśliwej, dobrze funkcjonującej rodziny, którą tworzą partnerzy wychowujący razem dzieci jednego z nich. - Bardzo ważna jest tutaj dojrzałość dorosłych - tłumaczy dr Magdalena Śniegulska, psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Psycholog i doradca rodzinny Małgorzata Kałaska wymienia trzy najważniejsze warunki, jakie musi spełnić rodzina patchworkowa, by zapewnić sobie zgodne, dobre życie. Wskazuje też takie przykłady zachowań wobec dzieci, których należy unikać.

Tworząca rodzinę patchworkową pani Maria opowiada o trudnościach, jakie jej towarzyszyły na początku tworzenia nowej rodziny.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadziła: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Małgorzata Kałaska (psycholog i doradca rodzinny), dr Magdalena Śniegulska (psycholog SWPS), pani Maria (tworzy rodzinę patchworkową)
Data emisji: 23.03.2015
Godzina emisji: 00:05

fbi/mp

Czytaj także

Jak nie zaprzepaścić talentu?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 23:00
Zwykliśmy mawiać, że prawdziwy talent zawsze się obroni. Jednak inne porzekadło głosi, że talentowi trzeba pomagać. Jaka jest prawda?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak karać i jak nagradzać, by dobrze wychować?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 09:28
Kara i nagroda to wykorzystywane od wieków metody wychowawcze. Jak je stosować, by przynosiły dobre rezultaty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozwól innym być u siebie. Nie dyskryminuj!

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 11:24
"Wszystkie jesteśmy u siebie" to hasło tegorocznej Manify. Nawiązując do niego, pytamy o osoby, które czują się wykluczone, i mówimy, jak walczyć z dyskryminacją.
rozwiń zwiń