X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstrzymaj myśli, przez które zmarnujesz wakacje

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 09:11
- Jeśli w fajnym miejscu myślimy o pracy, to nie dajemy sobie szansy na zrelaksowanie się - mówiła w Trójce Monika Madejska z fundacji Slow Life.
Audio
  • Jak wypoczywać, nie tylko w trakcie urlopu? Rozmowa z Moniką Madejską i Agnieszką Kręglicką (Prawdę mówiąc/Trójka)
Zdaniem Moniki Madejskiej sami sobie fundujemy życie w długotrwałym stresie, ponieważ nie potrafimy wyłączyć gonitwy myśli w czasie przeznaczonym na odpoczynek
Zdaniem Moniki Madejskiej sami sobie fundujemy życie w długotrwałym stresie, ponieważ nie potrafimy wyłączyć gonitwy myśli w czasie przeznaczonym na odpoczynekFoto: Glowimages/East News

Ekspertka ds. psychofizjologii stresu zauważyła, że nasze ciało automatycznie przeżywa stres związany z pracą, gdy zaczynamy o niej myśleć. Dlatego tak ważne jest odcinanie się od zawodowych problemów w czasie wolnym.

Gość Katarzyny Pruchnickiej podkreślał, że kłopoty Polaków z relaksowaniem się wynikają z przyjmowanej powszechnie definicji sukcesu. - W Polsce dostajemy głaski za wysokie stanowiska i robienie wielu rzeczy, a nie za spacer nad zalewem. W dobrym tonie jest powiedzieć komuś, że się nie ma czasu - mówiła Madejska. Tymczasem taka postawa, choć przynosi krótkotrwałe zadowolenie, może w przyszłości prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.

***
Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście:
Monika Madejska (ekspertka ds. psychofizjologii stresu, fundacja Slow Life), Agnieszka Kręglicka (publicystka)
Data emisji:
13.07.2015
Godzina emisji:
00.05
bch/ei

Czytaj także

Relacja matka - córka: trudna miłość

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 11:21
- Pierwszy trudny moment dla matki jest już wtedy, gdy córka jest w przedszkolu - mówi psychoterapeutka Iwona Centka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wychowywać i nie rozpieszczać?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 09:00
"Dziecka nie da się rozpieścić dawaniem mu za dużo tego, czego naprawdę potrzebuje. Rozpieszczone dzieci to te, które nie potrafią zaakceptować słowa NIE. (...) Jednak tak rozwijają się tylko te dzieci, które dostają za dużo tego, co niepotrzebne."
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lęki przechodzą z pokolenia na pokolenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 09:00
Niektóre z informacji nabytych w ciągu życia - zwłaszcza te, które łączą się z lękiem - mogą być dziedziczone biologicznie, a nie, jak się dotąd wydawało, przekazywane w trakcie wychowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygotuj umysł do urlopu. To ważne

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 16:05
Psychika potrafi solidnie zepsuć urlop. Żyjąc w ciągłym pędzie nie możemy nagle się zatrzymać, dlatego do wakacji trzeba się solidnie przygotować - przestrzega psycholog Joanna Heidtman.
rozwiń zwiń