X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przejście na emeryturę. Początek czy koniec?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 10:06
Zakończenie życia zawodowego to dla wielu osób niełatwy moment. Czy przejście na emeryturę musi być trudnym doświadczeniem?
Audio
  • Przejście na emeryturę. Początek czy koniec? (Prawdę mówiąc)
Co można zrobić, by jesień życia była szczęśliwym okresem? Pytamy o to w audycji Prawdę mówiąc
Co można zrobić, by jesień życia była szczęśliwym okresem? Pytamy o to w audycji "Prawdę mówiąc"Foto: Glow Images/East News

- Przejście na emeryturę jest dużym kryzysem w życiu człowieka. Nasze role społeczne się zmieniają i nie do końca jesteśmy pewni tego, w jakie nowe role wchodzimy - mówi Tomasz Rejent, prezes Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej "Razem".

Dla wielu osób moment przejścia na emeryturę zbiega się w czasie z trudnymi życiowymi doświadczeniami. - Dzieje się wtedy wiele dramatów. Pogłębia się samotność, odchodzą znajomi i rodzina, psuje się zdrowie - tłumaczy Przemysław Wiśniewski z Fundacji "Zaczyn".

Goście audycji wyjaśniają, jak można przygotować się do tak dużej zmiany, jaką jest zakończenie pracy. Tłumaczą, jakie kryzysy mogą przeżywać seniorzy i jak radzić sobie z "emerytalnymi problemami".

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Tomasz Rejent (psycholog, psychoterapeuta, prezes Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej "Razem"), Przemysław Wiśniewski (Fundacja "Zaczyn")
Data emisji: 27.07.2015
Godzina emisji: 00:05

iwo/fbi

Czytaj także

Relacja matka - córka: trudna miłość

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 11:21
- Pierwszy trudny moment dla matki jest już wtedy, gdy córka jest w przedszkolu - mówi psychoterapeutka Iwona Centka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym tak naprawdę jest odpoczynek?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 09:11
Co to za stan? Co jest do niego potrzebne i niezbędne? O tym mówili goście audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Pruchnickiej.
rozwiń zwiń