Przejście na emeryturę. Początek czy koniec?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 10:06
Zakończenie życia zawodowego to dla wielu osób niełatwy moment. Czy przejście na emeryturę musi być trudnym doświadczeniem?
Audio
  • Przejście na emeryturę. Początek czy koniec? (Prawdę mówiąc)
Co można zrobić, by jesień życia była szczęśliwym okresem? Pytamy o to w audycji Prawdę mówiąc
Co można zrobić, by jesień życia była szczęśliwym okresem? Pytamy o to w audycji "Prawdę mówiąc"Foto: Glow Images/East News

- Przejście na emeryturę jest dużym kryzysem w życiu człowieka. Nasze role społeczne się zmieniają i nie do końca jesteśmy pewni tego, w jakie nowe role wchodzimy - mówi Tomasz Rejent, prezes Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej "Razem".

Dla wielu osób moment przejścia na emeryturę zbiega się w czasie z trudnymi życiowymi doświadczeniami. - Dzieje się wtedy wiele dramatów. Pogłębia się samotność, odchodzą znajomi i rodzina, psuje się zdrowie - tłumaczy Przemysław Wiśniewski z Fundacji "Zaczyn".

Goście audycji wyjaśniają, jak można przygotować się do tak dużej zmiany, jaką jest zakończenie pracy. Tłumaczą, jakie kryzysy mogą przeżywać seniorzy i jak radzić sobie z "emerytalnymi problemami".

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Tomasz Rejent (psycholog, psychoterapeuta, prezes Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej "Razem"), Przemysław Wiśniewski (Fundacja "Zaczyn")
Data emisji: 27.07.2015
Godzina emisji: 00:05

iwo/fbi

Czytaj także

Relacja matka - córka: trudna miłość

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 11:21
- Pierwszy trudny moment dla matki jest już wtedy, gdy córka jest w przedszkolu - mówi psychoterapeutka Iwona Centka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym tak naprawdę jest odpoczynek?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 09:11
Co to za stan? Co jest do niego potrzebne i niezbędne? O tym mówili goście audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Pruchnickiej.
rozwiń zwiń