Deficyt kontaktu z naturą u dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 11:20
- Krzaki, zarośla, młodzieńcze wycieczki w nieznane... Wydaje się, że dzisiejsi rodzice chcieliby uchronić swoje pociechy przed czymś, co jest naturalne i typowe dla okresu dzieciństwa.
Audio
  • Deficyt kontaktu z naturą u dzieci? (Prawdę mówiąc/Trójka)
Katarzyna Pruchnicka pyta w Prawdę mówiąc o to, czy dzieci mają w obecnych czasach za mało kontaktu z naturą.
Katarzyna Pruchnicka pyta w "Prawdę mówiąc" o to, czy dzieci mają w obecnych czasach za mało kontaktu z naturą.Foto: Flickr/Mike Goren

W audycji "Prawdę mówiąc" rozmawiamy m.in. o różnicach w przeżywaniu dzieciństwa w obecnych czasach i dwie, trzy dekady temu.

- Każdy obcy człowiek jest dziś straszny, wszystko to, co jest za granicami naszego podwórka, domu czy mieszkania, też jest straszne. Dlaczego się tak wielu rzeczy boimy, my dorośli, którzy przeżyliśmy już wiele i śmiało pokonujemy różne przeciwności losu? - zastanawia się psycholog Krzysztof Śliwiński.

Słuchając audycji, można dowiedzieć się więcej np. na temat tzw. zabawek kreatywnych, które niekoniecznie budzą u dzieci kreatywność, oraz budowania parku linowego czy ścianki wspinaczkowej.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Krzysztof Śliwiński (psycholog), Paweł zawistowski (fizjoterapeuta, autor książek i filmów pt. "Mamo, tato, co ty na to?")
Data emisji: 24.08.2015
Godzina emisji: 00:05

fbi/mk

Czytaj także

Lęki przechodzą z pokolenia na pokolenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 09:00
Niektóre z informacji nabytych w ciągu życia - zwłaszcza te, które łączą się z lękiem - mogą być dziedziczone biologicznie, a nie, jak się dotąd wydawało, przekazywane w trakcie wychowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstrzymaj myśli, przez które zmarnujesz wakacje

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2015 09:11
- Jeśli w fajnym miejscu myślimy o pracy, to nie dajemy sobie szansy na zrelaksowanie się - mówiła w Trójce Monika Madejska z fundacji Slow Life.
rozwiń zwiń