X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bliskie relacje sąsiedzkie zaczynają odżywać?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 11:00
- Wszystko zależy od tego, jak bardzo chce nam się tworzyć relacje sąsiedzkie. Przeszkodą nie musi być nawet to, że wynajmujemy mieszkanie przez krótki czas - słyszymy w "Prawdę mówiąc".
Audio
  • Bliskie relacje sąsiedzkie zaczynają odżywać? (Prawdę mówiąc/Trójka)
W audycji rozmawiamy o regułach zdrowego życia sąsiedzkiego
W audycji rozmawiamy o regułach zdrowego życia sąsiedzkiegoFoto: Depositphotos

Specyfika stosunków sąsiedzkich niewątpliwie zmienia się na przestrzeni lat. Przed trzema dekadami poznawaliśmy sąsiada choćby wtedy, gdy przychodził z pytaniem, czy może pożyczyć szklankę cukru. Dziś za rogiem ulicy są sklepy zaopatrzone we wszystko, więc nie mamy potrzeby, by pukać do drzwi mieszkania obok.

Agata Konarzewska z inicjatywy Q-Ruch Sąsiedzki i Stowarzyszenia "Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej" jest jednak przekonana, że powoli zaczynają odżywać bliskie relacje sąsiedzkie. - Doszliśmy już do punktu krytycznego. Doświadczyliśmy tyle anonimowości i indywidualizacji życia, że od kilku lat pojawia się moda na lokalność - mówi.

W audycji Katarzyny Pruchnickiej poznajemy kilka inicjatyw sąsiedzkich, m.in. Klub Edukacji "ToTu" czy Q-Ruch Sąsiedzki. Goście dzielą się też radami, jak się przełamać i zapoznać z sąsiadami oraz jak się zachować w sytuacji, gdy podejrzewany, że w mieszkaniu sąsiadów dzieje się coś niepokojącego.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Anna Pokrzywa (Instytut Socjologii Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie), Agata Konarzewska (Q-Ruch Sąsiedzki, Stowarzyszenie "Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej"), Jadwiga Kwiatkowska (aktywna działaczka ruchu sąsiedzkiego, prowadząca Klub Edukacji "ToTu"), 
Data emisji: 29.11.2015
Godzina emisji: 00:05

fbi/iwo

Czytaj także

Przejście na emeryturę. Początek czy koniec?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 10:06
Zakończenie życia zawodowego to dla wielu osób niełatwy moment. Czy przejście na emeryturę musi być trudnym doświadczeniem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deficyt kontaktu z naturą u dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 11:20
- Krzaki, zarośla, młodzieńcze wycieczki w nieznane... Wydaje się, że dzisiejsi rodzice chcieliby uchronić swoje pociechy przed czymś, co jest naturalne i typowe dla okresu dzieciństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arteterapia na pomoc. Chwyć za skrzypce albo farby

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 08:58
Wszelkiego rodzaju twórczość w życiu dorosłego człowieka, który nie jest artystą, może zdziałać wiele dobrego. W Trójce odsłanialiśmy tajniki arteterapii.
rozwiń zwiń