Pierwsze dni w przedszkolu - przełom w życiu dziecka i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 11:25
Prywatne czy państwowe, z językiem angielskim czy dodatkową rytmiką? Do jakiego przedszkola najlepiej jest wysłać dziecko? Taką decyzję już wkrótce będą musieli podjąć rodzice trzylatków.
Audio
  • Co należy wiedzieć przed wysłaniem dziecka do przedszkola? (Prawdę mówiąc/Trójka)
W audycji Prawdę mówiąc rozmawiamy o wszystkim, co jest związane z pójściem dziecka do przedszkola (zdjęcie ilustracyjne)
W audycji "Prawdę mówiąc" rozmawiamy o wszystkim, co jest związane z pójściem dziecka do przedszkola (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Pójście do przedszkola to bardzo ważny moment w życiu zarówno dziecka, jak i rodziców. W audycji "Prawdę mówiąc" rozmawiamy o wejściu malucha do systemu edukacji, podpowiadamy, jak wybrać dobre przedszkole i czym się kierować przy podejmowaniu decyzji. Radzimy też, jak łagodnie przejść okres adaptacji i jak radzić sobie w pierwszych tygodniach rozłąki.

Dobrych rad naszym słuchaczom i rodzicom maluchów udzielają w trakcie audycji ekspertki z zakresu wychowania przedszkolnego - Grażyna Dorodzińska z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 w Warszawie i Aleksandra Górecka z Przedszkola Integracyjnego nr 6 w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Grażyna Dorodzińska (psycholog, specjalista ds. diagnozy neuropsychologicznej, terapeuta integracji sensorycznej z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 w Warszawie), Aleksandra Górecka (dyrektor i nauczyciel Przedszkola Integracyjnego nr 6 w Warszawie)
Data emisji: 11.01.2016  
Godzina emisji: 00:05

iwo/ei

Czytaj także

Jak wychowywać i nie rozpieszczać?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 09:00
"Dziecka nie da się rozpieścić dawaniem mu za dużo tego, czego naprawdę potrzebuje. Rozpieszczone dzieci to te, które nie potrafią zaakceptować słowa NIE. (...) Jednak tak rozwijają się tylko te dzieci, które dostają za dużo tego, co niepotrzebne."
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deficyt kontaktu z naturą u dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 11:20
- Krzaki, zarośla, młodzieńcze wycieczki w nieznane... Wydaje się, że dzisiejsi rodzice chcieliby uchronić swoje pociechy przed czymś, co jest naturalne i typowe dla okresu dzieciństwa.
rozwiń zwiń