Etnoliga - piłka nożna dla każdego. Bardzo dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 10:33
- Jest to jedyna w swoim rodzaju liga, w ramach której może zagrać dosłownie każdy - mówi w Trójce Dariusz Kosiński z Fundacji dla Wolności, która organizuje w Warszawie Etnoligę.
Audio
  • Magdalena Zaborowska i Dariusz Kosiński z Fundacji dla Wolności o rozgrywkach Etnoligi (Prawdę mówiąc/Trójka)
Fundacja dla Wolności powołała do życia Etnoligę, żeby walczyć z nietolerancją tam, gdzie  wydaje się  jest jej środowisko naturalne
Fundacja dla Wolności powołała do życia Etnoligę, żeby walczyć z nietolerancją tam, gdzie – wydaje się – jest jej środowisko naturalneFoto: Etnoliga/Facebook

Fundacja dla Wolności powstała w 2004 roku. Celem organizacji jest, jak mówi działająca w niej pedagog i animatorka kultury Magdalena Zaborowska, "żeby zajmować się tematami, które są trudne i niewygodne, a także stwarzać sobie przestrzeń do wspólnego działania, do realizowania celów społecznych i integracyjnych".

Od 2005 roku Fundacja dla Wolności organizuje Etnoligę - ligę piłki nożnej, w której drużyny składają się z osób różnej narodowości, wyznania i płci. - Nasze rozgrywki promują tolerancję,  odrzucamy wszelkie podziały. W poprzednim sezonie grali w nich ludzie z chyba 50 różnych krajów. W składzie każdej z drużyn są też dziewczyny, to regulaminowy obowiązek. Cały czas rośniemy w siłę. Ostatnio grało u nas 20 drużyn, a w trakcie sezonu zgłaszali się kolejni chętni - tłumaczy Dariusz Kosiński, współorganizator Etnoligi.

Goście audycji mówili m.in. również, jaka atmosfera towarzyszy meczom Etnoligi i jakie inne działania prowadzi Fundacja dla Wolności.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście:
Magdalena Zaborowska (pedagog i animatorka kultury, Fundacja dla Wolności), Dariusz Kosiński (współorganizator Etnoligi, Fundacja dla Wolności)
Data emisji: 08.02.2016  
Godzina emisji: 00:03

pg/ei

Czytaj także

Biblioteka sąsiedzka. "Tu zdarzają się cuda"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 22:00
- To miejsce odwiedzają ci, którzy w życiu nie poszliby do żadnej innej instytucji kultury - mówi Maria Dąbrowska-Majewska z Biblioteki Sąsiedzkiej na warszawskiej Pradze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy wobec muzułmańskich uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 18:32
Reporterka Trójki rozmawiała z żyjącymi w Polsce Somalijczykiem i Irakijką. Szukała odpowiedzi na pytania: kim są i jak im się żyje w naszym kraju.
rozwiń zwiń