X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Etnoliga - piłka nożna dla każdego. Bardzo dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 10:33
- Jest to jedyna w swoim rodzaju liga, w ramach której może zagrać dosłownie każdy - mówi w Trójce Dariusz Kosiński z Fundacji dla Wolności, która organizuje w Warszawie Etnoligę.
Audio
  • Magdalena Zaborowska i Dariusz Kosiński z Fundacji dla Wolności o rozgrywkach Etnoligi (Prawdę mówiąc/Trójka)
Fundacja dla Wolności powołała do życia Etnoligę, żeby walczyć z nietolerancją tam, gdzie  wydaje się  jest jej środowisko naturalne
Fundacja dla Wolności powołała do życia Etnoligę, żeby walczyć z nietolerancją tam, gdzie – wydaje się – jest jej środowisko naturalneFoto: Etnoliga/Facebook

Fundacja dla Wolności powstała w 2004 roku. Celem organizacji jest, jak mówi działająca w niej pedagog i animatorka kultury Magdalena Zaborowska, "żeby zajmować się tematami, które są trudne i niewygodne, a także stwarzać sobie przestrzeń do wspólnego działania, do realizowania celów społecznych i integracyjnych".

Od 2005 roku Fundacja dla Wolności organizuje Etnoligę - ligę piłki nożnej, w której drużyny składają się z osób różnej narodowości, wyznania i płci. - Nasze rozgrywki promują tolerancję,  odrzucamy wszelkie podziały. W poprzednim sezonie grali w nich ludzie z chyba 50 różnych krajów. W składzie każdej z drużyn są też dziewczyny, to regulaminowy obowiązek. Cały czas rośniemy w siłę. Ostatnio grało u nas 20 drużyn, a w trakcie sezonu zgłaszali się kolejni chętni - tłumaczy Dariusz Kosiński, współorganizator Etnoligi.

Goście audycji mówili m.in. również, jaka atmosfera towarzyszy meczom Etnoligi i jakie inne działania prowadzi Fundacja dla Wolności.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście:
Magdalena Zaborowska (pedagog i animatorka kultury, Fundacja dla Wolności), Dariusz Kosiński (współorganizator Etnoligi, Fundacja dla Wolności)
Data emisji: 08.02.2016  
Godzina emisji: 00:03

pg/ei

Czytaj także

Biblioteka sąsiedzka. "Tu zdarzają się cuda"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 22:00
- To miejsce odwiedzają ci, którzy w życiu nie poszliby do żadnej innej instytucji kultury - mówi Maria Dąbrowska-Majewska z Biblioteki Sąsiedzkiej na warszawskiej Pradze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy wobec muzułmańskich uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 18:32
Reporterka Trójki rozmawiała z żyjącymi w Polsce Somalijczykiem i Irakijką. Szukała odpowiedzi na pytania: kim są i jak im się żyje w naszym kraju.
rozwiń zwiń