Jakie powinno być miasto szczęśliwe?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 12:00
Jaki jest przepis na takie miasto? Czy jest możliwy do zrealizowania? O tym rozmawiali w "Prawdę mówiąc" goście Katarzyny Pruchnickiej.
Audio
  • Goście Katarzyny Pruchnickiej o mieście idealnym (Prawdę mówiąc/Trójka)
Widok na Stare Miasto w Pradze
Widok na Stare Miasto w PradzeFoto: pixabay.com/LubosHouska

- Wymarzone miasto w moim przypadku składa się z kilku różnych. Bardzo lubię czeską Pragę, bardzo podobała mi się przestrzeń przeznaczona dla ludzi. Lubię także San Francisco, jednak są tam niebotyczne ceny nieruchomości. To nie jest miasto dla życia, to miasto do odwiedzin - mówi Artur Celiński z Fundacji Res Publica.

- Kopenhaga - na którą ciągle powołujemy się w dyskusjach o polskich miastach, jako o micie jakości życia - jest miastem o ogromnej przepaści w dostępie właśnie do jakości życia. Jest tam wspaniała przestrzeń publiczna, ale także wysokie ceny nieruchomości czy trudny rynek pracy - mówi Marta Żakowska, redaktorka naczelna Magazynu Miasta.

Czy jest szansa na to, żeby miasto idealne powstało? Jakie są pomysły na stworzenie takiego miejsca? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście:
Artur Celiński (Fundacja Res Publica, DNA Miasta), Marta Żakowska (redaktorka naczelna Magazynu Miasta, Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, DNA Miasta)
Data emisji: 25.04.2016  
Godzina emisji: 00:05

mp/kd

Czytaj także

Autyzm - jak zrozumieć świat osoby z zaburzeniem

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 15:30
- W zachowaniu osób, u których stwierdzono autyzm, nie ma złych intencji, choć zdrowiej osobie może się wydawać zupełnie inaczej - przekonuje psycholog Marta Iwanowska-Polkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyć, żeby nie żałować? Duchowe odrodzenie jest możliwe

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2016 20:42
Jak zrzucić starą skórę i odrodzić się, żeby nie żałować, że nie mieliśmy odwagi żyć tak, jak tego naprawdę pragnęliśmy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaburzenie łaknienia u najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 13:25
Okazuje się, że już nawet kilkuletnie dzieci cierpią na poważna zaburzenia jak anoreksja czy bulimia.
rozwiń zwiń