Trudne życie dzieci i młodzieży. Rzecz o pedagogice ulicy

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 16:11
Tym razem w audycji "Prawdę mówiąc" rozmawialiśmy o odrzuceniu, walce o przetrwanie, przemocy, braku miłości, wykluczeniu i poniżeniu. A wszystko to w kontekście dzieci i młodzieży.
Audio
  • Goście Katarzyny Pruchnickiej opowiadają, jak walczyć z wykluczeniem i poniżeniem wśród dzieci i młodzieży (Prawdę mówiąc/ Trójka)
Tzw. streetworkerzy pracują z dziećmi m.in. na ulicach, gdzie najmłodsi spędzają czas bez opieki czy np. zorganizowanej rozrywki
Tzw. streetworkerzy pracują z dziećmi m.in. na ulicach, gdzie najmłodsi spędzają czas bez opieki czy np. zorganizowanej rozrywki Foto: Pixabay/hakanatc

Jak to się dzieję, że niektóre dzieci od samego początku są etykietowane i wykluczane? Jak pomóc im przeżyć w środowisku, które nie sprzyja rozwojowi młodego człowieka?

Chcąc opowiedzieć o pracy pedagogów ulicy sięgnęliśmy do wiedzy z zakresu psychologii rozwojowej i nie tylko. Nasze studio odwiedziły tzw. streetworkerki z Fundacji Zobacz… JESTEM, które na co dzień zajmują się pracą z dziećmi i młodzieżą. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, która momentami może być trudna, ale przede wszystkim jest budująca.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście:
Danuta Wieczorkiewicz i Marta Soczewka (Fundacja Zobacz… JESTEM)
Data emisji: 23.05.2016  
Godzina emisji: 00:05

ei/mp

Czytaj także

Człowiek na automatycznym pilocie, czyli prawda o nawykach

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 09:00
- Za nawykami kryje się zestaw naszych przekonań. Nie zmienimy nawyków, dopóki nie zmienimy przekonań - uważa Joanna Heidtman, psycholog i socjolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyć, żeby nie żałować? Duchowe odrodzenie jest możliwe

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2016 20:42
Jak zrzucić starą skórę i odrodzić się, żeby nie żałować, że nie mieliśmy odwagi żyć tak, jak tego naprawdę pragnęliśmy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaburzenie łaknienia u najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 13:25
Okazuje się, że już nawet kilkuletnie dzieci cierpią na poważna zaburzenia jak anoreksja czy bulimia.
rozwiń zwiń