Blues Maraton. Koncert Sosnowskiego na antenie Trójki

W czwartkowy wieczór, w ramach audycji "Bielszy odcień bluesa", transmitowaliśmy koncert Sosnowskiego z Blues Maratonu w Augustowie.
Sosnowski podczas koncertu na Blues Maratonie
Sosnowski podczas koncertu na Blues MaratonieFoto: Jan Chojnacki
O Audycji

Tytuł Bielszy odcień bluesa 2019/07/18 22:00
Prowadzący Jan Chojnacki
Opis

Sosnowski (Bart Sosnowski) urodził się i mieszka w Warszawie. Robił w życiu różne rzeczy. Sprzedawał fortepiany, pracował w muzeum, pakował paczki, grał do kotleta, a przez chwilę nawet spawał. Przez cały ten czas towarzyszyła mu gitara. Żeby było bardziej abstrakcyjnie – z wykształcenia jest oboistą. Po latach komponowania dla innych, postanowił napisać coś dla siebie. I wykrzyczeć światu, kim naprawdę jest.

To fenomenalny one man band, porównywany m.in. do takich artystów jak Joe Cocker czy Tom Waits. Jego utwory, m.in. "Where Do We Go", "Głową w dół" czy "Gniew", nie tylko podbiły serca wielu słuchaczy, ale także zdobyły uznanie dziennikarzy muzycznych, takich jak m.in. Jan Chojnacki, Bogdan Fabiański, Piotr Kaczkowski, Wojciech Mann, Piotr Metz, czy Piotr Stelmach. Nagrodzony m.in. Offensywną "Szczotą"radiowej Trójki za pozamiatanie muzycznej sceny w 2018 roku, w tym sezonie zagrał/zagra na takich festiwalach jak Spring Break, ZEW się budzi, Suwalki Blues Festival czy Blues Maraton.

Znaki szczególne Sosnowskiego to: zachrypnięty, lekko trzeszczący wokal, rozczochrane włosy, poczucie humoru. A do tego muzyka będąca połączenie roots rocka, bluesa, bluegrassu, a nawet country. Sosnowski śpiewa, grając na gitarze, obsługując jedną nogą bęben basowy, a drugą tamburyn. Jego koncerty mają charakter live actu, podczas którego opowiada o tym, jak powstawały jego piosenki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

(mat. promocyjne)

Playlista
Tagi

Playlista
  • Sosnowski, - Come on in My Kitchen
  • Sosnowski, - Moonshine
  • Sosnowski, - Rusty Waltz
  • Sosnowski, - What?
  • Sosnowski, - Run On
  • Sosnowski, - Give Me My Money Back
  • Sosnowski, - Na złom