Bluesowe spotkanie z Kidem Andersenem

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 16:00
Norweski gitarzysta i producent muzyczny działający w USA przyjechał do naszego kraju w związku z tegoroczną edycją festiwalu Rawa Blues. Artystę usłyszymy w najbliższym "Bielszym odcieniu bluesa".
Kid Andersen na scenie Rawa Blues Festival 2010 z zespołem Rick Estrin  The Nightcats
Kid Andersen na scenie Rawa Blues Festival 2010 z zespołem Rick Estrin & The NightcatsFoto: Shutterstock.com/adamziaja.com

Tegoroczny bohater gitarowego warsztatowego spotkania w ramach festiwalu Rawa Blues, Kid Andersen, urodził się w Norwegii. Już w wieku 18 lat akompaniował przybywającym tam na koncerty amerykańskim bluesmenom. Kiedy przeniósł się do Kalifornii, rozpoczął działalność z własnym zespołem, z którym nagrał kilka albumów. Przyjęcie propozycji dołączenia do zespołu słynnego wirtuoza harmonijki i wokalisty Charliego Musselwhite'a było przełomowym krokiem w dalszej karierze Andersena. W zespole The Nighthcats, w którym aktualnie gra, zajął miejsce gitarzysty Little Charliego Batty. Kid Andersen wielokrotnie nominowany był do Blues Music Award w kategorii "Najlepszy gitarzysta".

Rawa Blues 2019 Rawa Blues 2019

Rawa Blues odbywa się co roku na początku października w Katowicach. Historia festiwalu rozpoczęła się w 1981 roku. Z czasem Rawa Blues stała się największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem bluesowym w Polsce.

Przez pierwsze 10 lat festiwal organizowany był jako całodniowe sesje bluesowe w różnych miejscach. Z czasem ewoluował, stając się na początku lat 90. międzynarodowym festiwalem bluesowym. Od tego czasu organizatorzy zaczęli zapraszać największych artystów światowego bluesa. Organizatorzy, a także niezależni dziennikarze utrzymują, że Rawa Blues jest największym na świecie festiwalem odbywającym się "in-door" (pod dachem).

(mat. prasowe)

***

Na audycję "Bielszy odcień bluesa" w czwartek (10.10) od godz. 22.05 do 23.00 zaprasza Jan Chojnacki.