X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy rodzic porywa własne dziecko. "Przestępca", którego nikt nie ściga

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 02:00
Bezradność, brak wsparcia przy fatalnie działającym systemie doprowadza wiele rodzin do dramatycznych sytuacji. Co można zrobić, jeśli jeden z rodziców uprowadzi dziecko?
Audio
  • Trudny temat porwań rodzicielskich (Klub Trójki)
Znęcała się psychicznie nad trzyletnim dzieckiem
Znęcała się psychicznie nad trzyletnim dzieckiemFoto: Glow Images/ East News

W świetle polskiego prawa porwanie rodzicielskie nie jest rodzajem przestępstwa, a formą zaginięcia. - Kiedy jeden rodzic zabiera dziecko w nieznane miejsce i nie ma z nim kontaktu, to jest ono osobą zaginioną i wówczas można zwrócić się o pomoc w poszukiwaniach do policji. Jako, że jest to tylko zaginięcie, w momencie odnalezienia, czy ustalenia miejsca pobytu policja ma obowiązek zakończenia dalszej pracy - mówi Grzegorz Kostka z Fundacji Itaka.

Jacek Rybczyński, tata Dawida doświadczył sytuacji, która, jak sam przyznaje, nie jest w Polsce wyjątkowa. - Mój syn został porwany w lipcu 2011 roku i przez miesiąc nie miałem o nim żadnych informacji, po czym dzięki działaniom fundacji Itaka został odnaleziony w Portugalii. Rozpocząłem procedurę zgodnie z konwencją haską i na skutek decyzji portugalskiego sądu syn miał nakaz natychmiastowego powrotu do Polski w lutym 2012 roku. Od tego czasu nie mam wieści o moim dziecku - mówi Jacek Rybczyński.

Choć również polska strona wydała stosowną decyzję, przyznając ojcu pełnię praw rodzicielskich, syn nie wrócił do niego. - Okazuje się, że na nic są te decyzje, bo one nie skutkują żadnymi konkretnymi działaniami ze strony prokuratury - mówi tata Dawida. Jak dodaje, do interwencji prokuratury częściej dochodzi w sytuacjach, gdy sprawcą porwania jest ojciec.

Co mogą zrobić rodzice w przypadku porwań krajowych? Jak różni się procedura, gdy dziecko zostaje porwane do innego kraju? Posłuchaj całej audycji.

Naszymi gośćmi byli: Grzegorz Kostka (Fundacja Itaka), Jacek Rybczyński i Robert Boch.

"Klub Trójki" poprowadził Dariusz Bugalski.

Do słuchania audycji "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godziny 21.05 do 22.00.

(sm, ei)

Czytaj także

Szkoła, w której rządzą dzieci. Marzenie czy koszmar?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 03:20
Szkoła bez dzwonków, ławek, przerw, klas, jasno określonych ról nauczycieli i uczniów - czymś takim jest szkoła demokratyczna. Każda z tego rodzaju form edukacji ma trochę inny charakter, bo to dzieci wyznaczają w nich reguły i zasady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamie studentce życia się nie ułatwia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 11:15
Pani Agnieszka dowiedziała się, że jest w ciąży na 4 roku studiów. - Czuję, że na uczelni jestem postrzegana prawie jak mama-nastolatka, mimo że to nie są moje pierwsze studia - przyznaje gość Joanny Mielewczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudne życie na odległość

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 17:36
Jest matką dwójki dzieci, wkrótce spodziewa się trzeciego. Jej mąż - Nigeryjczyk - ze względu na pracę poza granicami Polski bywa w domu średnio raz w miesiącu. Pięć lat temu wspólnie podjęli decyzję o jego wyjeździe. - Najbardziej cierpią na tym dzieci - mówi pani Agnieszka.
rozwiń zwiń