X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Piję wodę z kranu". Czy to bezpieczne?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 03:34
Dostępność do wody wielu z nas uważa za rzecz oczywistą, ale co z sytuacjami, gdy jej brakuje? Jakie są polskie zasoby tego surowca i jego jakość? O tym rozmawialiśmy w "Klubie Trójki".
Audio
Piję wodę z kranu. Czy to bezpieczne?
Foto: Glow Images/East News

Michał Każurno, student Akademii Sztuk Pięknych i współinicjator akcji "Piję wodę z kranu" uznał, że warto wprowadzić w Polsce inicjatywę oszczędzania surowców typu: plastik czy woda. - Podróżując zauważyliśmy, że w wielu krajach pije się wodę prosto z kranu i nikogo to nie dziwi; jest ona serwowana również w restauracjach, przeważnie za darmo. Stwierdziliśmy, że taką ideę należy wypromować również w Polsce - opowiada Michał Każurno.
Woda z kranu nie zawsze jednak jest czysta, a jej kolor czasami może przypominać herbatę. - Zazdroszczę mieszkańcom wielu krajów alpejskich, bo w Mediolanie, Zurychu czy Monachium na stołówce uniwersyteckiej w centralnym miejscu jest kran i można z niego pić czystą wodę. O ile dzisiaj woda z warszawskich kranów jest smaczna albo w miarę smaczna, to tego nie można było powiedzieć jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, gdy mocno cuchnęła chlorem - komentuje profesor Kazimierz Banasik z SGGW, prezes Stowarzyszenia Hydrologów Polskich.
Jaka zatem jest woda z wodociągów i czy można ją pić? - W teorii wszędzie powinna ona być dobra. Jest badana, na pewno bezpieczna i można ją pić z kranu, ale może się psuć w sieciach wodociągowych wewnętrznych - mówi Klara Ramm-Szatkiewicz, Dyrektor Departamentu Planowania i Zasobów Wodnych z Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Nauka w portalu PolskieRadio.pl >>>

W trzech kolejnych audycjach "Klubu Trójki" zajmujemy się podstawowymi ludzkimi potrzebami. Są to woda, sen i oddech.

Posłuchaj całego programu, który poprowadził Dariusz Bugalski.

Na "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 21.05 do 22.00.

(sm/mk)

Czytaj także

By zdrowie nie przeszło nam koło nosa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 14:41
Nos to pierwszy odcinek układu oddechowego. Pełni w naszym życiu bardzo ważną funkcję. Niestety najczęściej przypominamy sobie o nim, gdy mamy katar. A warto o nos dbać na co dzień. Jak?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekologia a Unia Europejska. Jak Wspólnota dba o środowisko?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 02:21
Ekologia w polityce Unii Europejskiej często budzi kontrowersje. Jakie są założenia oraz praktyczne posunięcia Wspólnoty? Kto odpowiada za spójną politykę w tym aspekcie? O tym rozmawialiśmy w "Europejskim Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobry sposób na wysokie temperatury

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 15:15
W "Zagadkowej niedzieli" rozprawialiśmy się z upałem.
rozwiń zwiń