X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe pokolenie aktorów nadchodzi jak tsunami

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 04:04
- Gdy myślę o nazwiskach osób z mojej szkoły, to jest to wataha ludzi, którzy idą w kierunku aktorstwa. Zmiana musi nastąpić, to jest jak tsunami - mówi aktor Bartosz Gelner. Tym razem wraz z "Klubem Trójki” przenieśliśmy się na Festiwal Transatlantyk, który odbywa się w Poznaniu.
Audio
  • Jaka jest kondycja współczesnego kina polskiego zdaniem młodych aktorów i krytyków filmowych? (Klub Trójki)
  • Rozmowa Ryszarda Jaźwińskiego z Heleną Sujecką (Fajny film/Trójka)
Kino łóżkowe na placu Wolności podczas festiwalu Transatlantyk w Poznaniu. Widzowie mogą oglądać filmy leżąc w dwuosobowych łóżkach z baldachimem. Każde łóżko wyposażone jest w oddzielny ekran. W repertuarze nietypowej sali kinowej są zarówno klasyki kinematografii, przeboje ostatnich sezonów oraz premiery.
Kino łóżkowe na placu Wolności podczas festiwalu Transatlantyk w Poznaniu. Widzowie mogą oglądać filmy leżąc w dwuosobowych łóżkach z baldachimem. Każde łóżko wyposażone jest w oddzielny ekran. W repertuarze nietypowej "sali kinowej" są zarówno klasyki kinematografii, przeboje ostatnich sezonów oraz premiery. Foto: PAP/Paweł Jaskółka

Pokolenie młodych aktorów, którzy mają za sobą swoje pierwsze role, opowiadało podczas Festiwalu Transatlantyk o swoim miejscu w tym zawodzie oraz o polskiej sztuce filmowej. - Ja do tej pory zrobiłam dwa filmy fabularne i oba są dla mnie bardzo ważne. Większy wpływ na moje życie wywarły "Płynące wieżowce" Tomka Wasilewskiego - opowiada Marta Nieradkiewicz. Za rolę w tym filmie aktorka została doceniona nie tylko przez publiczność, ale również przez krytyków i środowisko świata filmu.

Fajny film >>>

Podobne wrażenie co do obrazu "Płynące wieżowce" ma Bartosz Gelner, który również wystąpił w filmie. - Dzięki niemu zostałem zauważony przez szczególnego widza. Na przykład podczas oglądania surowego jeszcze materiału zostałem wypatrzony przez panią Magdalenę Cielecką, która poleciła mnie Krzysztofowi Warlikowskiemu - opowiada aktor. Jak podkreśla, właśnie dzięki temu filmowi trafił do teatru.

Marcin Korcz swoją przygodę z filmem zaczął od "Być jak Kazimierz Deyna". Aktor przyznaje, że był wówczas na rozdrożu i dostanie roli w tym filmie utwierdziło go w przekonaniu, że warto zostać w zawodzie. - Innym epizodem, z którego jestem bardzo zadowolony, jest rola w obrazie "Miasto 44" - opowiada Marcin Korcz.

Więcej o filmie w Trójkowo, filmowo >>

W drugiej części audycji zaprosiliśmy do rozmowy młodych krytyków filmowych: Michała Walkiewicza, Urszulę Lipińską, Adama Kruka i Grzegorza Kurka. Czy obecnie następuje zmiana pokolenia w polskim filmie? Posłuchaj całej rozmowy, którą poprowadził Ryszard Jaźwiński.

Na "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 21.05 do 22.00.
(sm/fbi)

Czytaj także

Bartosz Nalazek: nawet przy wielkich gwiazdach trzeba po prostu pracować

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 15:29
Przygodę z obrazem zaczynał od plastikowego automatycznego aparatu, który podarowała mu mama. Dziś pracuje z najpopularniejszymi gwiazdami Hollywood. Bartosz Nalazek opowiedział w radiowej Trójce o swojej drodze do największych filmowych produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Drużyna" Michała Bielawskiego. Drugi w Polsce dokument o siatkówce

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 13:59
Premiera filmu poprzedzi rozgrywane tej jesieni w naszym kraju Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. - Widzowie mogą zobaczyć polską reprezentację, która przygotowuje się do tych rozgrywek - mówi Ryszardowi Jaźwińskiemu współproducentka filmu Beata Machała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza Transatlantyk Festival Poznań 2014

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 20:00
- Festiwal rozpoczął się od poznańskiej premiery utworu dyrektora festiwalu Jana A.P. Kaczmarka “Universa - Remix 1”. W salach kinowych trwają już pierwsze projekcje filmowe - mówi Jacek Sobczyński z biura prasowego Transatlantyku.
rozwiń zwiń