"Miasto 44". Miłość, wolność, odwaga i poświęcenie na dużym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 03:23
Film "Miasto 44" został zrealizowany z niezwykłym rozmachem. Zagrało w nim wielu jeszcze nieznanych aktorów, a na planie pojawiło się ponad 3 tysiące statystów. Powstał film fabularny o Powstaniu Warszawskim w formie, która ma zainteresować również młodych odbiorców.
Audio
  • Powstanie Warszawskie na dużym ekranie (Klub Trójki)
Kadr z filmu Miasto 44 w reżyserii Jana Komasy
Kadr z filmu "Miasto 44" w reżyserii Jana KomasyFoto: mat.dystrybutora

Twórcy filmu "Miasto 44" podkreślają, że film już na pokazie przedpremierowym wzbudzał silne emocje. - Na pierwszy pokaz prasowy zaprosiłam moich przyjaciół. Mam też informacje o tym, jak odebrali ten film ludzie, którzy nie są ze środowiska filmowego. Bardzo się wzruszyli, niektórzy płakali przez pół filmu, byli pod ogromnym wrażeniem tego, jak jest on zrobiony - opowiada Zofia Wichłacz, aktorka.

Serwis specjalny POWSTANIE WARSZAWSKIE >>>
Z takim zdaniem zgadza się inny z głównych aktorów - Józef Pawłowski. - Ja dziś usłyszałem właśnie takie zdanie, że "nie widziałem filmu, bo płakałem" - mówi. Aktorzy zgodnie przyznają, że przekazanie emocji poprzez obraz jest wielką zaletą "Miasta 44".

Więcej o filmie w Trójkowo, filmowo >>

Reżyser Jan Komasa pracował nad filmem osiem lat. - Cieszę się, że tak długo to trwało. Bo teraz rozumiem i czuję po presji, której wszyscy doświadczamy, że warto było solidnie się przygotować. Właśnie dlatego, żeby wytrzymać napięcie - mówi twórca.


"Miasto 44" to bez wątpienia najgłośniejsza polska premiera ostatnich miesięcy. Film opowiadający losy młodych uczestników Powstania Warszawskiego zainteresowanie wzbudzał już w trakcie zdjęć. Nie milkną też komentarze po specjalnym, pierwszym pokazie, który odbył się w Warszawie 1 sierpnia, w 70. rocznicę wybuchu Powstania.
Fajny film >>>
O "Mieście 44" opowiadały również: autorka kostiumów Dorota Roqueplo i jedna z odtwórczyń głównych ról, Anna Próchniak. Zapraszamy do wysłuchania całego programu, który poprowadził Ryszard Jaźwiński.
Premiera kinowa filmu odbędzie się 19 września.

Na "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 21.05 do 22.00.

(sm, ei)

Czytaj także

Bohaterowie Powstania Warszawskiego. "W ich oczach widać ogień"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 12:30
- Gdy zobaczyłam te stare zdjęcia, a potem na żywo ich bohaterów, dostrzegłam, że jedynie ciało się postarzało... Oni są wewnątrz nadal tak samo młodzi i pełni hartu ducha - powiedziała Izabela Michalewicz, autorka książki "Rozpoznani. Prawdziwe historie ludzi z powstańczych kronik z 1944 roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa 1944. Dramatyczny los najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 19:35
To były najtragiczniejsze dni w historii stolicy. Wraz z wybuchem na początku sierpnia 1944 roku bohaterskiego zrywu na miasto został wydany wyrok...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa 1944. Przerażająca codzienność w trakcie powstania

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 19:35
To były najtragiczniejsze dni w historii stolicy. Wraz z wybuchem na początku sierpnia 1944 roku bohaterskiego zrywu na miasto został wydany wyrok...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Korcz: zetknięcie z Janem Komasą to kapitalna przygoda

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 15:38
- To była piękna przygoda, miałem rolę raczej trzecioplanową, trzy dni zdjęciowe, trzy większe sceny. Uderzający dla mnie był absolutny profesjonalizm zdarzenia, rozmach przedsięwzięcia, sposób, w jaki to było przygotowane - mówi Marcin Korcz, jeden z aktorów występujących w filmie "Miasto 44". Premiera obrazu 19 września.
rozwiń zwiń