X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Literacka Nagroda Nobla szokiem dla publiczności i... Noblisty

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 03:00
Patrick Modiano, tegoroczny laureat literackiej nagrody Nobla w czasie przemówienia zapytał, dlaczego to właśnie on został wybrany. - Nierzeczywiste, dziwne i zagadkowe - skomentował otrzymanie wyróżnienia francuski pisarz.
Audio
  • Literacki Nobel dla Patricka Modiano (Klub Trójki)
Laureat Literackiej Nagrody Nobla Patrick Modiano
Laureat Literackiej Nagrody Nobla Patrick ModianoFoto: EPA/CLAUDIO BRESCIANI

Prowadząca program Barbara Marcinik przyznaje, że Noblista, co dało się zauważyć w czasie jego przemówienia w Oslo, był speszony i zdawał sobie sprawę, że ten wybór nie przez wszystkich został przyjęty z aplauzem. - Mówiąc delikatnie reakcje były mieszane. Ani nie było wyrazów entuzjazmu, ani jakiejś dezaprobaty, nikt nie gwizdał, ale braw też nie było - opowiada Piotr Cegielski, były korespondent Polskiego Radia.

Patrick Modiano nie jest pisarzem powszechnie znanym. Dzięki Nagrodzie Nobla jego proza ma szansę do nas trafić. Wyczulonym na czystą literacką frazę sprawi przyjemność. Historie, które opowiada Modiano krążą wokół pamięci, poszukiwania własnej tożsamości, czarują aurą tajemnicy. Zmęczonym pretensjonalnym przeładowaniem "postmoderny" - szansa poznania tego, co w prozie ją m.in. poprzedzało, czyli proza francuskiego noblisty - może przynieść rodzaj wytchnienia, choć momentami będzie sprawiała ból - jeśli coś "wyparliśmy" z naszej świadomości.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadził:
Barbara Marcinik
Goście:
Piotr Cegielski (były korespondent Polskiego Radia oraz eks-dyrektor Instytutu Polskiego w Sztokholmie), Bożena Sęk (autorka jedynego nowego polskiego przekładu powieści Noblisty)
Data emisji:
10.12.2014
Godzina emisji:
21.07

(sm)

Czytaj także

Nobel 2014. "Willa Triste" Modiano w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 06:20
Przedstawiamy powieść laureata tegorocznej literackiej Nagrody Nobla Patricka Modiano "Willa Triste" w znakomitej interpretacji Andrzeja Mastalerza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepan Twardoch "Drach" - nowa powieść w paśmie wieczornym

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 13:00
Lekturę nowej powieści autora "Morfiny" rozpoczynamy nietypowo - w czwartek. Czwartek 4 grudnia jest dniem ukazania się książki.
rozwiń zwiń