X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Normalnie nienormalni. "Dzień świra", czyli film o nas

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 04:57
Zwycięzcą plebiscytu "Kino Wolność" został "Dzień świra" z 2002 roku. - Cały czas jestem w radosnym szoku, bo wygrać taki plebiscyt, to oznacza naprawdę zaistnieć - powiedział reżyser filmu Marek Koterski.
Audio
  • "Dzień świra" - kultowa komedia o nas (Klub Trójki)
Marek Koterski wyreżyserował film, a wystąpił w nim m.in. jego syn - Michał
Marek Koterski wyreżyserował film, a wystąpił w nim m.in. jego syn - Michał Foto: PAP/Stach Leszczyński

Słuchacze Trójki nie mieli wątpliwości, że spośród produkcji, które oglądali w kinach w ciągu ostatnich 25 lat, w ich pamięci najmocniej zapisał się właśnie "Dzień świra". - Rzadko zdarza się w polskim kinie komedia, która pogodziłaby krytyków i publiczność. "Dzień świra" jest właśnie takim filmem - ocenił krytyk filmowy Paweł Felis.

"Dzień świra" zwycięzcą plebiscytu "Kino Wolność" >>>

Marek Koterski opowiadał w "Klubie Trójki" o pracy reżysera. - Przy pracy nad każdym filmem staram się dać z siebie wszystko, a to w widzach dokonuje się proces, który pokazuje, czy film odpala, czy nie - powiedział. Dodał też, że percepcja obrazu po ukończeniu pracy jest już poza samym autorem.

Kino Wolność - czytaj więcej o nominowanych filmach >>>

Michał Koterski, grający jedną z głównych ról w filmie, a prywatnie syn reżysera, przyznaje, że wraz z "Dniem świra" zaczęła się jego prawdziwa miłość do kina. - Zacząłem rozumieć i doceniać całą tę magię - przyznał aktor.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadził : Ryszard Jaźwiński

Goście: Marek Koterski (reżyser, autor "Dnia świra"), Michał Koterski (grający jedną z głównych ról w filmie, a prywatnie syn reżysera), Paweł Felis (krytyk filmowy)

Data emisji: 13.01.2015

Godzina emisji : 21.07

(sm/fbi/iwo)

Czytaj także

"Whiplash" - okrutna droga do doskonałości

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 14:40
- To bardzo ważny film amerykański, który zdobył główną nagrodę i nagrodę jury zeszłorocznego festiwalu w Sundance - mówi Urszula Śniegowska, dyrektor American Film Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między nami dobrze jest", czyli taki teatr w kinie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 18:25
Reżyser Grzegorz Jarzyna i aktorka Aleksandra Popławska opowiadali w Trójce o przeniesieniu do kina sztuki "Między nami dobrze jest". Tłumaczyli też, dlaczego dramat trafił na wielki ekran.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fototeka Narodowa odkrywa tajemnice polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 14:00
Mija 5 lat, od kiedy Fototeka Narodowa pokazała tysiące niepublikowanych nigdzie fotosów dokumentujących polskie kino sprzed 1989 roku.
rozwiń zwiń