X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Henryk Mikołaj Górecki: o ludzkim losie w epizodach

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 14:00
- Popularność muzyki Góreckiego, operującej powtarzalnością, kontrastem, blokowym myśleniem, czyli odwołującej się do prostych, naturalnych i szczerych form jest fascynująca - opowiada Wojciech Michniewski.
Audio
  • Ostatnia symfonia Henryka Mikołaja Góreckiego (Klub Trójki)
Henryk Mikołaj Górecki, baryton Adam Kruszewski i muzycy Narodowej Orkiestry Polskiego Radia, 2003
Henryk Mikołaj Górecki, baryton Adam Kruszewski i muzycy Narodowej Orkiestry Polskiego Radia, 2003Foto: Jan Zegalski

Na Czwartą Symfonię "Tansman Epizody", inspirowaną postacią Aleksandra Tasmana Henryka Henryka Mikołaja Góreckiego czekaliśmy ponad 30 lat. - Niebywały sukces Trzeciej Symfonii, która była na listach przebojów obok muzyki rozrywkowej, spowodował, że świat oczekiwał kolejnej. Górecki był ogromnie tym przytłoczony - opowiada Andrzej Wendland, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Indywidualności Muzycznych TANSMAN.


Sam Górecki, jak wspominają goście w studiu, mówił o Trzeciej Symfonii, że jej pierwsza część jest wolna, druga bardzo wolna, a trzecia jeszcze wolniejsza. - Wydawałoby się, że jest to zaprzeczeniem, bo jak można godzinę słuchać takiej muzyki, a jednak okazało się, że ten sukces był - mówi Andrzej Wendland.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadził: Dariusz Bugalski

Goście: Andrzej Wendland (dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Indywidualności Muzycznych TANSMAN), maestro Wojciech Michniewski (znakomity dyrygent)

Data emisji: 18.02.2015

Godzina emisji: 21.08

(sm/mp)

Czytaj także

Jan Sebastian Bach - zwyczajny człowiek i jego boska muzyka

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 03:20
Niemiecki kompozytor na swój sukces ciężko pracował od najmłodszych lat. - W naturze Bacha i jego sztuce kompozytorskiej jest coś z inżynierii. Już jako młodzieniec zyskał niebywałą sławę jako specjalista od organów - mówi Piotr Wierzbicki, autor książki "Boski Bach". Eseista był gościem "Klubu Trójki".
rozwiń zwiń