"Kebab i Horoskop" - smutna komedia, która bawi do łez

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 04:10
- "Kebab i Horoskop" to komedia absurdu, co wynika z sytuacji, w które wrzucone są postaci. Absurd narasta i jest to poczucie humoru, które nie bazuje na żartach sytuacyjnych - opowiada reżyser Grzegorz Jaroszuk.
Audio
Justyna Wasilewska w filmie Kebab i horoskop
Justyna Wasilewska w filmie "Kebab i horoskop"Foto: materiały promocyjne

"Kebab i Horoskop" to komedia o smutnych ludziach i pełnometrażowy debiut finalisty Talentów Trójki 2011 Grzegorza Jaroszuka, który od piątku można oglądać w kinach. - Komedia jest jak strzelanie z łuku, musisz trafić w punkt. Jeśli się to udaje, to ludzie się śmieją, a jest to duża sztuka - mówi aktorka Barbara Kurzaj.


Reżyser i autor scenariusza Grzegorz Jaroszuk każdego z bohaterów uczynił niezwykle oryginalną postacią, bo chciał, by posiadali oni zarazem smutne i absurdalne cechy charakteru. Producentka Agnieszka Kurzydło zdradza, co przekonało ją do podjęcia pracy nad filmem, a aktorzy opowiadają, dlaczego na planie nie musieli nawet improwizować...
***

Tytuł audycji: Klubie Trójki

Prowadził: Ryszard Jaźwiński

Goście: Barbara Kurzaj i Piotr Żurawski (aktorzy), Agnieszka Kurzydło (producentka), Grzegorz Jaroszuk (reżyser i autor scenariusza)

Data emisji: 19.02.2015

Godzina emisji: 21.07
(sm)

Czytaj także

Justyna Wasilewska: wierzę w polskiego widza

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 21:24
Justyna Wasilewska, odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie "Kebab i Horoskop", opowiada o produkcji Grzegorza Jaroszuka. - To cichy smutek połączony z groteską - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Córki dancingu przeniosą widza w kolorowy PRL

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 14:05
Najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej ma być hołdem złożonym kolorowemu światu dancingów z lat 80.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na granicy"- filmowa sztuka ekstremalna

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 13:29
- Debiut Wojtka Kasperskiego pod roboczym tytułem "Na granicy" powstaje w ekstremalnych warunkach - opowiada operator Łukasz Żal.
rozwiń zwiń